УКРАЇНА

07:27

27.04

Влада

Мінагрополітики хоче, щоб земля стала товаром

0

Міністерство аграрної політики має намір рекомендувати Президенту Леоніду Кучмі накласти вето на ухвалений ВР закон «Про внесення змін до Земельного кодекса України» №3372 про продовження мораторію на торгівлю землею до 1 січня 2010 року. Про це заявив міністр аграрної політики Віктор Слаута, повідомляють «Українські Новини».

Міністр дав позитивну відповідь на питання, чи буде Мінагрополітики рекомендувати Кучмі накласти вето на цей закон. «Так», - сказав Слаута. «Земля повинна мати вартість - це і кредити, і іпотека, і страхування», - додав він.

Нагадаємо, що 17 червня Рада Верховна Рада продовжила мораторій на торгівлю землею до 1 січня 2010 року. Відповідно до закону, громадяни і юридичні особи зможуть одержувати право власності на землю сільськогосподарського призначення загальною площею тільки до 100 га до 1 січня 2015 року. У законі також передбачене продовження з 1 січня 2005 до 1 січня 2010 року дії заборони на внесення права на земельну ділянку (пай) у статутні фонди господарських підприємств.

Закон також припускає, що громадяни і юридичні особи, які володіють земельними ділянками для ведення сільського господарства, а також громадяни України, які володіють земельними паями, не мають права до 1 січня 2010 року продавати належні їм земельні ділянки, а тільки обмінювати їх або передавати в спадщину.

Відповідно до Земельного кодексу, громадяни мають право продавати свої земельні паї з 1 січня 2005 року.

На думку експертів, прийняття законопроекту призведе до зменшення інвестиційної привабливості агропромислового комплексу і гальмуватиме вихід сільського господарства країни з кризи.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus