УКРАЇНА

08:30

22.06

Влада

Лазаренко піде на вибори-2004?

0

«Павло Лазаренко може взяти участь у виборах президента 2004», – таке припущення висловив сьогодні на прес-конференції 1-ий заступник глави партії «Громада» Юрій Філяк, повідомляє кореспондент «proUA».

Юрій Філяк зазначив, що це тільки припущення, але з юридичного погляду, за його словами, жодних перешкод для цього немає.

Рішення про підтримку чи висування кандидата в президенти партія «Громада» ухвалить на з’їзді в липні. Філяк не виключає, що партія також може підтримати іншого кандидата на найвищу посаду в країні, хоча і не назвав кого конкретно.

Своєю чергою, адвокат Павла Лазаренка Марина Довгопола вважає, що рішення американського суду в справі Лазаренка дуже важливі для Генпрокуратури України, яка веде свою справу відносно Лазаренка.

Вона нагадала, що з 53 пунктів обвинувачення 24 пункти вже знято, а за оцінками американських адвокатів – це 70% обвинувачень. А відтак, переконана Довгопола, Генпрокуратура повинна зробити «ревізію» цієї справи з урахуванням рішень, що виніс американський суд. Тим більше, підкреслила вона, Україна є підписантом багатьох міжнародних документів, які зобов’язують її виконувати рішення американського суду. До того ж, двічі за одні й ті ж порушення

«Українські адвокати Павла Лазаренка звернуться до Генпрокуратури України з клопотанням про виключення з кримінальної справи тих пунктів обвинувачення, у яких, за рішенням американського суду, відсутній склад злочину», - сказала Марина Довгопола. І нагадала, що в основному зняті з Лазаренка обвинувачення стосувались його співпраці з компанією Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ).

«Згідно з нормами права, двічі притягувати людину до відповідальності за одні і ті ж порушення не можна» - зазначила адвокат Лазаренка.

Довгопола зауважила, що передбачає, що на шляху реалізації рішення американського суду в Україні, виникатимуть проблеми, оскільки, за її словами, Генпрокуратура необ’єктивно і упереджено ставиться до справи Лазаренка.

Марина Довгопола також заявила, що зараз у суді над Лазаренком у США оголошена перерва. Наступне засідання відбудеться 16 вересня 2004 року. За словами Довгополої, американські адвокати сподіваються, що з Лазаренка знімуть ще частину обвинувачень, і, можливо, до кінця вересня буде поставлена крапка в цій справі.

Довгопола підтвердила намір Павла Лазаренка повернутись на Україну. «Це цілком реально, і він цього дуже прагне» - сказала вона.

На думку українського адвоката Лазаренка, Національне центральне бюро (НЦБ) Інтерполу в Україні не мало підстав для продовження терміну міжнародного розшуку Лазаренка. Довгопола зауважила, що «більш дивної ситуації і придумати не можна», оскільки, за її словами, Лазаренко не переховується, а цілком легально знаходиться на території іноземної держави і перебуває під юрисдикцією суду. А відтак, підстав для оголошення його у розшук немає, вважає адвокат колишнього прем’єр-міністра України.

Довідка «Proua» відносно юридичних підстав для балотування Лазаренка на посаду президента:

Витримка з статті 103 Конституції України.

«Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п’ять років.

Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п’яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою...»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus