УКРАЇНА

10:37

27.05

Влада

ВР затвердила реформування ЖКГ

0

На сьогоднішньому засіданні парламент затвердив Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004 - 2010 роки. «За» проголосували 334 народних депутата України, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Затвердження цієї програми має сприяти рішенню проблем у житлово-комунальній сфері. На сьогодні підприємства галузі житлово-комунального господарства (ЖКХ) не здатні ефективно працювати в ринкових умовах і надавати споживачам послуги належного рівня і якості. Крім того, законодавство України в сфері житлово-комунального господарства (ЖКГ) не адаптовано до законодавства ЄС і не сприяє створенню привабливого інвестиційного клімату.

Програма спрямована на задоволення потреб споживачів у житлово-комунальних послугах належного рівня і якості, забезпечення ефективної роботи і розвиток підприємств ЖКГ в умовах ринку. Вона передбачає організацію ефективного управління в сфері виробництва і надання житлово-комунальних послуг, тобто розмежування повноважень органів місцевого самоврядування і місцевих держадміністрацій у сфері ЖКГ, формування інституту власників житлового фонду шляхом створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, формування інституту кербудів, передача підприємств ЖКГ у приватну власність, забезпечення державної регуляції діяльності суб’єктів природних монополій у сфері централізованого водо-, теплопостачання і водовідводу.

Крім того, передбачено забезпечення беззбиткового функціонування підприємств ЖКГ (упровадження нового механізму формування цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для ощадливого використання енергетичних і матеріальних ресурсів, палива, електроенергії, води, теплової енергії), реструктуризацію заборгованості населення і заборгованості житлово-комунальних підприємств.

Також передбачене технічне переоснащення ЖКГ.

Програма також спрямована на гармонізацію національних стандартів та інших документів з вимогами Євросоюзу, передбачає відповідне нормативно-правове забезпечення, науково-технічне забезпечення і створення Фонду муніципального розвитку України при участі Міжнародного банку реконструкції і розвитку (МБРР).

У цьому Законі України йдеться, що результати реформування ЖКГ визначаються за допомогою системи індикаторів. Перелік необхідних індикаторів розробляється центральним органом виконавчої влади з питань ЖКГ за узгодженням з центральним органом виконавчої влади з питань статистики. Центральний орган виконавчої влади з питань статистики встановлює своїм регіональним управлінням терміни надання інформації і забезпечує її узагальнення.

Відзначається, що фінансове забезпечення виконання програми здійснюється за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, коштів підприємств ЖКЗ за їхньою згодою, грантів, кредитів міжнародних організацій, благодійних внесків, залучення приватного капіталу шляхом приватизації підприємств ЖКГ, передачі об’єктів галузі в керування, оренду, концесію, а також за рахунок залучення кредитів у вітчизняних комерційних банків.

Програма передбачає також і кількісні показники, що мають бути досягнуті під час її реалізації. Зокрема, передбачається знизити на 30% рівень споживання енергетичних і матеріальних ресурсів, забезпечити 85% населення послугами централізованого водопостачання, капітально відремонтувати не менш ніж 50 млн. кв. метрів площі житлового фонду і знести понад 2 тис. аварійних будинків, забезпечити 100%-ве устаткування багатоквартирних будинків приладами обліку споживання води і теплової енергії тощо.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus