УКРАЇНА

16:25

20.05

Влада

Загроза Кучми-3 гальмує вибори

0

На сьогодні основна проблема для можливих кандидатів у президенти – політична невизначеність, пов’язана з так званим фактором «Кучма-3». Про це сьогодні заявив на засіданні круглого столу «Президентські вибори-2004: очікування і прогнози» директор політико-правових програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені А. Разумкова Ігор Жданов, повідомляє кореспондент «proUA».

«Ця невизначеність викликана, насамперед тим, що з одного боку нинішній президент Леонід Кучма неодноразово заявляв про своє небажання балотуватися повторно на цю посаду, а з іншого боку – Конституційний Суд підтвердив його право висуватися ще на один термін», – заявив Жданов. У зв’язку з цим, потенційні претенденти на найвищу посаду держави не поспішають із заявами про свою участь у передвиборній кампанії.

За словами Ігоря Жданова можливі два варіанти сценарію виборів. Відповідно до першого, буде відбуватися роз’єднання українців (за мовним принципом, за політичними перевагами, за територіальним принципом тощо). У такому разі новому президентові прийдеться спочатку витратити багато часу на об’єднання народу і відновлення довіри до влади, і тільки потім приступати до реалізації своєї передвиборної програми. За іншим варіантом вибори проходять чесно, складається оптимальна ситуація для швидкої реалізації передвиборної програми нового президента відразу після виборів, це дозволить зробити великий і швидкий прорив в економічних і політичних реформах. При цьому Жданов вважає, що реалізація цих двох сценаріїв, поки, має рівноцінні шанси і все буде залежати, насамперед, від еліти країни (політиків, журналістів, аналітиків і т.д.)

Фаворитами компанії, відповідно до дослідження Центра Разумкова є В. Ющенко і В. Янукович. Жданов відзначив, що для виборців на цих виборах будуть мало значити політичні програми кандидатів, буде відбуватися порівняння двох прем’єрів. За його словами, 30% виборців вважають, що Ющенко був кращим прем’єр-міністром за роки незалежності України, майже 20% кращим головою уряду назвали Януковича. У їхньому порівнянні, за словами Жданова, «плюсом» Януковича є те, що на посаді прем’єра він має більший вплив на виборців; а «мінусом» – те, що будь-яка помилка уряду неминуче призводить до втрати голосів.

Янукович також має більший вплив на медіа-ресурс: центральні телеканали значною мірою підтримують і будуть підтримувати прем’єра, одночасно дискредитуючи Ющенка, сказав Жданов. Експерт вважає, що «центр ваги» кампанії Ющенко буде зміщений на регіони, команда лідера «Наший України» зробить ставку на зустрічі з виборцями.

Жданов також прогнозує, що колишня опозиційна «четвірка» висуне трьох кандидатів: Ющенка, Мороза і Симоненка, а Тимошенко підтримає Ющенка. Головну роль у роз’єднанні опозиції, на думку Жданова, зіграв законопроект №4105 про внесення змін до Конституції (його підтримали СПУ і КПУ, а БЮТ і «Наша Україна» виступили проти).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus