УКРАЇНА

14:28

24.05

Влада

Україна і Китай будуть дружити

0

Україна хоче розвивати з Китаєм двостороннє політичне й економічне співробітництво. Про це заявив прем’єр-міністр Віктор Янукович на зустрічі з членом постійного комітету політбюро Центрального комітету Комуністичної партії Китаю Лі Чанчунем, повідомляють «Українські Новини».

Янукович сказав, що в Україні задоволені рівнем взаємовідносин з Китаєм, відзначаючи постійний прогрес у торгово-економічних відносинах і зростання товарообігу між двома країнами. Він відзначив, що для збереження динаміки співробітництва і його активізацій Україна і Китай зараз готують новий політичний договір про принципи взаємовідносин на 21 сторіччя.

Янукович висловив сподівання щодо спільної участі України і Китаю у великих інвестиційних проектах. Зокрема, українська сторона вважає перспективним участь українських компаній у держпрограмах освоєння північно-східних регіонів Китаю, а також у реалізації китайсько-казахстанських проектів будівництва нафтотрубопроводу «Західний Казахстан-Китай». Янукович також висловився за продовження і розвиток спільних проектів у сфері високих технологій, зокрема, в аерокосмічній галузі й у літакобудуванні.

Прем’єр відзначив, що Україна зацікавлена в залученні китайських інвестицій у реалізацію проекту серійного виробництва Ан-70 і просуванні його на китайський ринок.

Крім того, Україна розраховує на підтримку Китаєм процесу її вступу до Всесвітньої торговельної організації (ВТО). Зі своєї Чи сторони Чанчунь відзначив, що керівництво Китаю всебічно підтримує прагнення України стати членом ВТО. При цьому він відзначив прогрес у процесі переговорів щодо підписанню двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів і послуг у межах вступу України до ВТО.

Україна і Китай мають намір створити міжпарламентську асамблею. Про це журналістам повідомив прес-секретар голови ВР Володимира Литвина Ігор Сторожук за результатами зустрічі спікера з членом постійного комітету політбюро Центрального комітету Комуністичної партії Китаю Лі Чанчунем. За словами Сторожука, на сьогоднішній день уже готові проекти документів про створення міжпарламентської асамблеї двох країн. Прес-секретар Литвина сказав, що документи про створення асамблеї планується підписати під час офіційного візиту Литвина в Китай.

Крім того, сторони також мають намір підписати меморандум про дії цієї асамблеї, а також закінчується робота над проектом договору про співробітництво апаратів українського і китайського парламентів.

Під час зустрічі сторони висловилися за необхідність подальшого розвитку парламентського співробітництва. «Якісно новий рівень взаємовідносин між державами вимагає і подальшого розвитку співробітництва між парламентами», - сказав Литвин. Своєю чергою, Лі Чанчунь сказав, що Китай вітає створення багатоярусного, широкоформатного співробітництва між парламентами двох країн.

8-ме засідання Міжурядової україно-китайської комісії з торгово-економічного співробітництва відбулося 13-17 жовтня 2003 року в Пекіні. Наступне засідання Комісії планується провести в Києві в жовтні цього року.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus