УКРАЇНА

10:09

25.05

Влада

Сьогодні суд Канади розгляне апеляцію щодо «Руслана»

0

Федеральний суд Канади сьогодні, 24 червня, розгляне апеляцію України на рішення канадської влади продати український літак Ан-124 «Руслан». Про це журналістам повідомили представники власника літака - Авіаційного науково-технічного комплексу (АНТК) імені Антонова, повідомляє РІА «Новости».

Апеляцію Україна подала 20 січня цього року. За словами заступника міністра юстиції Василя Мармазова, рішення канадського суду «є недостатньо обґрунтованим і стосується права держави».

Український вантажний літак Ан-124 був арештований 25 червня 2003 року на території військової бази в канадській провінції Ньюфаундленд за борги України і приватних структур перед кіпрською компанією «ТМР Енерджи» розміром 42,256 млн. дол.

В АНТК імені Антонова стверджують, що бюро не має жодного відношення до боргів держави перед кіпрською компанією. Федеральний суд Канади 23 грудня 2003 року ухвалив рішення продати літак. Вартість заарештованого літака, за оцінками експертів, не перевищує 25 млн. дол.

За даними ФДМ України, у травні 2002 року суд міста Стокгольм задовольнив позов компанії «ТМР Енерджи» до України в особі фонду про виплату 42,256 млн. дол. із заявлених до компенсації 62 млн. дол. за порушення угоди про створення на паритетних засадах спільного підприємства на базі Лисичанського нафтопереробного заводу (Луганська область України) «Лисойл».

У 1993 році Лисичанським НПЗ, «ТМР Енерджи» і «Лисойлом» була підписана угода про модернізацію потужностей нафтопереробного заводу. Пізніше, під час проведення корпоратизації Лисичанського НПЗ, держава отримала свою частку в статутному фонді «Лисойла» у розмірі половини статутного фонду, а друга частина, що належить кіпрській компанії, залишилася в державній власності.

Розцінюючи те, що сталося, як бездіяльність ФДМУ, «ТМР Енерджи» подала позов до суду Стокгольма. Після того, як рішення суду набрало чинності кіпрська компанія почала процеси в багатьох судах світу, зокрема в США, Франції, Канаді, Ізраїлі та Бельгії. На території Канади «ТМР Енерджи» має право чинити дії щодо арешту майна України для подальшої реалізації і відшкодування своїх збитків.

У середині квітня кіпрська компанія намагалася отримати як погашення боргів судно «Фатеж» приватної української компанії «Торговельний Флот Донбасу», що було арештовано у французькому порту Онфлер. Після втручання дипломатів із судна було знято арешт.

На початку червня цього року Арбітражний суд Києва ухвалив постанову, якою відмовив кіпрській компанії у виконанні на території України рішення стокгольмського суду. У Мін’юсті України повідомили, що шведський суд виніс постанову стосовно питання, що відповідно до законодавства України не може бути предметом судового розгляду.

«Позитивне рішення Апеляційного суду Києва на користь Фонду державного майна стане важливим аргументом для захисту інтересів ФДМУ в іноземних юрисдикціях, де розглядається справа про визнання і виконання рішення шведського арбітражу», - наголосили в Мін’юсті України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus