24.07

Влада

Євро-2004: Чехи і голландці – останні чвертьфіналісти

0

Збірна Чехії з максимальною кількістю очок вийшла до чвертьфіналу чемпіонату Європи з футболу в Португалії. Завдяки її перемозі у чвертьфінал також вийшла збірна Нідерландів, що одержала перемогу над Латвією 3:0.

Учора чехи під командою Карела Брюкнера здобули перемогу над командою Німеччини з рахунком 2:1, набрали в трьох іграх дев’ять очок і закінчили виступ у групі D на першому місці.

Голи: Баллак, 21 - 1:0; Хайнц, 30 - 1:1; Барош, 77 - 1:2

Судді: Терьє Хеуге, Уле-Ерманн Борган, Стейнар Холвік (усі - Норвегія)

Лісабон. «Жозе Алваладе».

Головний тренер чеської команди, що достроково забезпечила собі вихід у чвертьфінал, як і обіцяв, випустив на матч із німцями другий склад збірної. На поле не з’явилися лідери команди: воротар Петро Чех, капітан Павло Недвед, Володимир Шміцер, Ян Коллер.

Проте, глядачі, які зібралися на лісабонському стадіоні «Жозе Альваладе», у першому таймі побачили два забитих м’ячі. Рахунок відкрили футболісти німецької збірної. На 21-ій хвилині відзначився Михаель Баллак. Через дев’ять хвилин чех Марек Хайнц ударом зі штрафного б’є в «дев’ятку» – Олівер Кан не зміг дотягтися.

В другому таймі німці намагалися всіма силами домогтися перемоги, адже тільки виграш виводив підопічних Руді Феллера в наступний раунд. Але Мілан Барош поховав усі надії збірної Німеччини. Чеський півзахисник вийшов на заміну замість Вратислава Локвенца, якій був травмований, і на 77-ій хвилині матчу пройшов між двома захисниками і вдарив у ворота. Голкіперові спочатку удалося відбити, але м’яч знову потрапив до Барошу, і він пробив вже в порожні ворота.

Зустріч пройшла в досить жорсткій боротьбі. Головний арбітр матчу норвежець Терье Хоге показав чотири жовті картки і зафіксував 34 порушення, 18 з них зробили футболісти німецької збірної.

Програш залишив за бортом Євро-2004 збірну Німеччини. А до чвертьфіналу із Групи D разом з Чехами вийшли голландці, які обіграли збірну Латвії з рахунком 3:0.

Голи: Руд ван Ністелроей, 26(з пенальті) - 1:0; Руд ван Ністелроей, 33 - 2:0; Рой Макай, 84 - 3:0

Судді: Кім Мільтон Нільсен - Йенс Ларсен, Йорген Йенсен (усі - Данія)

Брага. «Брага Мунісіпал».

Перший тайм пройшов із перевагою підопічних Діка Адвокаата. Вони більше володіли м’ячем і створили чимало небезпечних моментів біля воріт Олександра Колінько. Воротар латишів грав дуже надійно і не раз рятував свою команду від неминучого гола.

На 27-ій хвилині Едгар Давідс здорово розібрався з двома суперниками на правому фланзі атаки і, ввійшовши в штрафний майданчик, упав. Суддя матчу Кім Мільтон Нільсен указав на 11-метрову оцінку. Призначення пенальті виглядало сумнівним, тому що латиші порушували правила за межами штрафної. Однак рефері не змінив свого рішення. Рууд ван Ністелрой пробив точно, голкіпер навіть не угадав напрямок удару - 1:0.

На 35-ій хвилині голландці забили другий м’яч. Після розиграшу штрафного Арьен Роббен відпасував м’яча Ністелрою, і той головою відіслав м’яч у ворота - 2:0.

Початок другого тайму пройшов в стрімких атаках, гострих з обох боків. Реальний шанс скоротити розрив у рахунку мали Андрій Рубін і Валентин Лобанев, однак у першому випадку здорово зіграв воротар голландців Едвін ван дер Сар, а в другому латишу не вистачило точності.

Команда Дік Адвокаат також провів кілька швидких контратак, проте на висоті був Колінько.

До середини другого тайму гра помітно втратила темп: гравці збірної Голландії частіше стали перекочувати м’яч у середині поля і лише іноді загрожували воротам суперника.

По ходу гри Старков провів три заміни. На поле вийшли Мар’ян Пахарь, Юріс Лайзанс із московського ЦСКА й Андрій Штолцерс, однак це не змінило загального перебігу гри. Більш того, на 84-ій хвилині голландці довели рахунок до великого: Арьєн Роббен обіграв трьох суперників на підступах до штрафної площі, віддав пас у центр на Рою Макаая, що замінив ван Ністелроя, і той, витримавши гросмейстерську паузу, точно пробив низом.

Таким чином, голландці стали останніми чвертьфіналістами чемпіонату Європи з футболу.

У чвертьфіналі голландці зіграють проти шведів, а чехи поміряються силами з данцями. Збірна Чехії стала єдиною командою на ЄВРО-2004, що не втратила в груповому турнірі жодного очка.