УКРАЇНА

21:35

25.05

Влада

Участь у воєнних діях – тільки після 18 років

0

Верховна Рада ратифікувала Факультативний протокол до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах. Відповідно до протоколу, держави-учасниці вживають усіх необхідних заходів, щоб військовослужбовці, які не досягли 18-річного віку, не брали прямої участі у воєнних діях, повідомляють «Факти, ICTV».

Вступ на військову службу до національних збройних сил до 18-річного віку є винятково добровільним. Відповідно до документа, держави-учасниці також зобов’язуються перешкоджати вербуванню дітей недержавними збройними групами. Відповідно до протоколу, держави-учасниці додають заяву, у якій вказується мінімальний вік добровільного вступу на службу в національні збройні сили.

В Україні вік вступу на військову службу за контрактом становить 19 років.

Як пояснює зміст протоколу голова Державного комітету зі справ сім’ї та молоді Валентина Довженко, протокол не розглядає осіб, прийнятих на військову службу чи навчання як курсантів і слухачів вищих військових навчальних закладів чи вищих навчальних закладів, у яких є військові навчальні підрозділи.

У січні Україна закликала Раду Безпеки ООН вжитвати більш рішучих заходів із захисту дітей від участі у військових конфліктах.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus