УКРАЇНА

22:28

22.05

Влада

Україна зацікавлена в співробітництві з країнами Перської затоки

0

Для України має принципове значення поглиблення взаємодії з Радою співробітництва арабських держав Перської затоки, заявив президент Леонід Кучма під час сьогоднішньої зустрічі з Генеральним секретарем Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) Абдурахманом бін Хамад Аль-Атийєю. Український президент висловив також сподівання, що візит в Україну Генерального секретаря РСАДПЗ буде цьому сприяти. Про це «proUA» повідомили в прес-службі глави української держави.

Своєю чергою, Абдурахман бін Хамад Аль-Атийя наголосив, що «Рада і надалі докладатиме зусиль для плідної взаємодії з Україною». Також він відзначив стабільне економічне зростання в Україні і зазначив: «Ми прагнемо до активізації бізнесів-контактів, обмінові діловими колами з метою підвищення інвестиційної активності країн Перської затоки в Україні». Він також наголосив на особистій ролі президента України в налагодженні активної взаємодії України з країнами - учасницями РСАДПЗ.

Під час зустрічі сторони обговорили питання торгово-економічного співробітництва України з країнами – членами РСАДПЗ, торкнулися теми створення договірно-правової бази співробітництва між Україною і РСАДПЗ. Під час зустрічі був також обговорений комплекс питань міжнародної проблематики, зокрема ситуація в Іраку і на Близькому Сході і боротьба з тероризмом. Співрозмовники зазначили необхідність посилення ролі ООН у процесі стабілізації ситуації в Іраку. Абдурахман бін Хамад Аль-Атийя високо оцінив миротворчу місію українського контингенту в Іраку. Він відзначив, що «фактор їхньої присутності підвищує роль і авторитет України в регіоні Перської затоки».

Під час розмови були обговорені також питання відкриття посольств країн Перської затоки в Україні й українських у державах регіону.

Сьогодні ж пройшла зустріч Генерального секретаря РСАДПЗ із прем’єр-міністром України Віктором Януковичем. Як повідомили «proUA» у прес-службі КМУ, під час зустрічі були обговорені можливості розширення співробітництва між Україною та арабськими державами, насамперед, в авіатехнічній, суднобудівній, металургійній та іншій галузях. Зокрема, за словами Януковича, Україна зацікавлена в збільшенні товарообігу з країнами Перської затоки.

Рада співробітництва арабських держав Перської затоки є регіональним міждержавним утворенням шести арабських держав: Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Кувейту, Катару, Бахрейну та Оману.

Створений у 1981 році, він нині став міждержавним утворенням із всіма ознаками військово-політичного та економічного союзу. Штаб-квартира організації знаходиться в Саудівській Аравії. Населення держав-членів Ради - понад 30 мільйонів осіб, а сукупний ВВП перевищив 370 мільярдів доларів США.

З 2000 року почалося впровадження першого етапу спільного проекту об’єднання енергосистем членів Ради, розроблений проект об’єднання газових мереж країн Ради вартістю понад 1 мільярд доларів, розробляється проект створення загального ринку, що, за рішенням самміту Ради, має бути утворений не пізніше кінця 2007 року, і загальне митне законодавство.

Протягом 2004 року головуючим країною в Раді є Кувейт, представником якого є Абдурахман бін Хамад Аль-Атийя.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus