УКРАЇНА

10:51

27.05

Влада

Верховній Раді запропонують закон про націоналізацію

0

Група депутатів від Української народної партії – Олекса Гудима, В’ячеслав Кириленко та Володимир Черняк – планують внести на розгляд Верховної Ради законопроект про націоналізацію стратегічних об’єктів. Автори проекту передбачають, що приватизовані об’єкти можуть бути повернені у власність держави, якщо їхня діяльність чи бездіяльність загрожує національній безпеці України. Про це «proUA» повідомив народний депутат Олекса Гудима.

Депутат вважає, що власники приватизованих об’єктів, які мають стратегічне значення для України, можуть створювати загрози національній безпеці української держави. Він зазначив, що закон не передбачає реприватизацію, натомість йдеться про випадки, коли приватизоване підприємство працює, але з’являються нові обставини, які вимагатимуть контролю з боку держави. Як приклад, Гудима назвав можливість змови з боку приватизованих підприємств стратегічної галузі. За його словами, держава повинна мати можливість боротися із загрозами національній безпеці, наприклад, такими як травневе підвищення цін на пальне на 40-50%.

Гудима повідомив, що він звернувся до Фонду держмайна із запитом, як виконані зобов’язання власників приватизованих нафтопереробних заводів в Україні – Лисичанського, Одеського і Херсонського. “Я отримав відповідь, що всі зобов’язання власників цих заводів перед державою, зокрема в частині квот на поставку нафти на переробку, виконані, – повідомив Олекса Гудима. – Отже, з відповіді випливає, що російські власники українських НПЗ на сьогодні вже не мають жодних зобов’язань перед українською державою, і, відповідно, держава не має механізмів впливу на них”. Депутат зазначив, що влада “затушувала” факт змови між НПЗ, які належать російським компаніям і були одночасно зупинені на ремонт.

Пропонований законопроект про націоналізацію стратегічних об’єктів, на думку Гудими, має заповнити законодавчу прогалину. “В українському законодавстві повинна бути передбачена можливість втручання держави, якщо стратегічний об’єкт, який в свій час був приватизований і перебуває в площині енергетичної та економічної безпеки України, свідомо буде зупинений чи виведений з роботи на тривалий час, що може призвести до кризи ”, – говорить депутат.

Гудима пропонує створити перелік стратегічних підприємств, діяльність яких повинна бути врегульована відповідним законом. Йдеться зокрема проте, щоб в законі були вказані норми переробки стратегічної сировини, яку підприємство повинне продати на ринок держави, а не на експорт. Гудима підкреслив, що важливими для держави галузями є цирконієве виробництво, нафтопереробка, постачання газу.

“В цивілізованих державах є такі закони”, – сказав Гудима. Він також додав, що до президентських виборів ухвалити закон про націоналізацію нереально.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus