УКРАЇНА

13:13

19.06

Влада

Законопроект №3207-1 – від чого Рада відмовилася

0

Сьогодні Верховна Рада не підтримала проект закону «Про внесення змін до Конституції України» (№3207-1). За попереднє схвалення цього проекту закону проголосували тільки 118 депутатів за необхідних 226, повідомляють «Українські Новини».

Таким чином, парламент відмовився внести зміни до Конституції, згідно з якими, зокрема, остаточне рішення про усунення Президента з посади в порядку імпічменту ухвалює Верховний Суд. Відповідно до проекту, за наявності підстав парламент не менш ніж двома третинами від свого складу ухвалює рішення про направлення до Верховного Суду звертання з пропозицією про усунення Президента в порядку імпічменту. При цьому розгляд питання про імпічмент Президента проводиться на пленумі Верховного Суду після перевірки справи Конституційним Судом і його висновку щодо конституційності процедури розслідування. Рішення Верховного Суду про імпічмент Президента, або відмовлення в цьому приймається шляхом таємного голосування і є остаточним.

Відповідно до проекту, у випадку дострокового припинення повноважень Президента до обрання і вступу на посаду новообраного Президента його обов’язки виконує голова Конституційного Суду, а у випадку неможливості виконання ним таких обов’язків, вони переходять до голови парламенту.

Відповідно до діючої Конституції, при наявності підстав Рада не менш ніж двома третинами від свого складу ухвалює рішення про обвинувачення Президента. Рішення про імпічмент Президента також ухвалює Рада не менш ніж трьома чвертями від свого складу після перевірки справи Конституційним Судом. У разі дострокового припинення повноважень Президента його обов’язки виконує прем’єр-міністр.

Не підтримавши законопроект №3207-1, парламент тим самим відмовився внести зміни в Конституцію, згідно з якими Президентові надається право розпуску Ради, якщо вона не затвердила новий склад Кабінету Міністрів протягом 60 днів після відставки попереднього. Відповідно до законопроекту, повноваження Ради не можуть бути достроково припинені за 6 місяців до проведення чергових виборів Президента.

Відповідно до діючої Конституції, Президент може припинити повноваження Ради через її нездатність почати засідання протягом 30 днів чергової сесії.

Крім того, Верховна Рада відмовилася внести зміни в Конституцію, згідно з якими парламент за поданням Президента призначає прем’єр-міністром представника партії, що одержала більшість голосів виборців на виборах. Проект закону передбачав, що у випадку відмовлення партії, що перемогла на виборах, висунути свою кандидатуру на посаду прем’єра або відмовлення Ради таку кандидатуру затвердити, право висування переходить до фракції, до складу якої входить більшість депутатів парламенту. Відповідно до проекту закону, одночасно з поданням на призначення прем’єра Президент вносить до ВР подання на призначення міністрів закордонних справ і оборони.

Відповідно до законопроекту, кандидат на посаду прем’єра вносить на розгляд парламенту пропозиції щодо складу Кабміну, і парламент розглядає їх одночасно з розглядом питання про призначення прем’єра. Кабмін припиняє свої повноваження з початком роботи новообраного парламенту.

Відповідно до діючої Конституції, прем’єр-міністра призначає Президент за згодою Ради.

Нагадаємо, сьогодні депутати 276 голосами (за необхідних 226) попередньо схвалили проект закону «Про внесення змін до Конституції України» №4180. Авторами законопроекту є депутати з парламентської більшості.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus