УКРАЇНА

11:46

22.04

Влада

Більшості можуть доручити призначення прем’єра

0

Верховна Рада має намір дозволити коаліції більшості депутатів призначати прем’єр-міністра. За законопроект «Про внесення змін до Конституції України» проголосували 276 депутатів Ради за 226 необхідних, повідомляють «Українські Новини».

Законопроект передбачає, що коаліція більшості депутатів за поданням Президента призначає прем’єра і членів Кабінету Міністрів.

Відповідно до діючої Конституції, прем’єр-міністра призначає Президент, а Рада дає згоду на його призначення.

Коаліція має бути створена протягом місяця із дня відкриття засідання Ради після проведення виборів чи протягом місяця із дня розпаду попередньої коаліції.

Законопроект передбачає за поданням Президента призначення Радою міністра оборони, міністра закордонних справ, а за поданням прем’єр-міністра - інших членів Кабміну, а також глави Антимонопольного комітету, глави Державного комітету телебачення і радіомовлення та глави Фонду державного майна.

Законопроект також передбачає звільнення членів Кабміну, а також глави Антимонопольного комітету, глави Державного комітету телебачення і радіомовлення і глави Фонду державного майна.

Законопроект передбачає вирішення коаліцією більшості депутатів питання про відставку прем’єр-міністра і членів Кабміну.

Законопроект також передбачає призначення і звільнення коаліцією більшості голів Служби безпеки за поданням Президента.

Законопроект передбачає погодження коаліцією більшості депутатів Ради на призначення і звільнення Президентом генерального прокурора.

Як повідомлялося, у квітні Верховна Рада відхилила законопроект №4105 про внесення змін до Конституції, що передбачала дозволити коаліції більшості депутатів призначати прем’єр-міністра. За нього проголосували 294 депутата за необхідних 300.

Законопроект №4180 у більшості пунктів повторює законопроект №4105.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus