УКРАЇНА

08:18

22.06

Влада

Чорнобильцями буде опікуватись Мінпраці

0

Кабінет Міністрів доручив Міністерству праці та соціальної політики замість Міністерства з питань надзвичайних ситуацій і справ захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи видавати посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і мають право на пільги, повідомляють «Українські Новини».

Відповідно до постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51» від 16 червня, Мінпраці встановлюватиме статус осіб, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, вести їх облік і формувати єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги для чорнобильців.

Мінпраці доручено забезпечити виготовлення бланків посвідчень і разом з обласними держадміністраціями видачу посвідчень.

Зокрема, безпосередньо Мінпраці замість МінНС буде видавати посвідчення народним депутатам, відповідальним працівникам секретаріату Верховної Ради, Адміністрації Президента, Конституційного суду, Верховного суду, Вищого арбітражного суду, Прокуратури, Кабміну, а також керівникам центральних органів влади, Фонду держмайна, Антимонопольного комітету, керівництву обласних держадміністрацій, працівникам підприємств і організацій, що знаходяться у зоні відчуження.

Спірні питання при визначенні статусу осіб, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, вирішуватиме комісія при Мінпраці.

Нагадаємо, відповідно до Указу Президента від 5 березня, на Мінпраці покладено функції соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У травні Президент Леонід Кучма доручив Кабмінові передати всі чорнобильські програми Мінпраці з 2005 року, визначивши це міністерство головним розпорядником бюджетних коштів і фінансування програм соціального захисту громадян, серед іншого і потерпілих на ЧАЕС.

Відповідно до Указу, до липня Кабмін має передати Мінпраці функцію обліку і надання статусу потерпілих в аварії на ЧАЕС.

У січні Кабмін збільшив чисельність співробітників центрального апарату Мінпраці на 35 осіб до 387 осіб у зв’язку з передачею Мінпраці функцій з виконання бюджетних програм соціального захисту чорнобильців.

За даними МінНС, в Україні нараховується 2,9 млн. осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus