УКРАЇНА

16:47

23.04

Влада

Алчевськ і Дунайварош відроджують побратимські відносини

0

Алчевська міськрада (Луганська область, Україна) і мерія Дунауйвароша (Угорщина) підписали угоду про подальше поглиблення, зміцнення і розширення економічного, науково-технічного і культурного співробітництва на найближче 10-річчя.

Угода була підписана в ході робочого візиту 18-19 червня української делегації в складі керівництва мерії Алчевська, керівників і представників корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) та Алчевського металургійного комбінату (АМК) в угорське місто Дунауйварош.

У рамках візиту української делегації до Угорщини також пройшли переговори голови Алчевська Миколи Кириченка і мера Дунауйвароша Андраша Калмана. У рамках діалогу сторони обмінялися досвідом розвитку промисловості і соціальної сфери двох міст. Було відзначено взаємну зацікавленість у розвитку торговельних відносин, виробничому та інвестиційному співробітництві між регіонами двох країн. Коментуючи факт підписання угоди про зміцнення і розширення співробітництва між двома містами, Микола Кириченко зазначив, що «це урочиста і закономірна подія у житті двох міст. Понад 40 років тому така угода була підписана нашими попередниками, але так вийшло, що за останні 15 років відбулися значні зміни у двох країнах. Ми шукали шляхи поновлення цих зв’язків, і завдяки корпорації ІСД цей процес набув динамічного розвитку».

Мер Дунауйвароша Андраш Калман у свою чергу наголосив, «що зараз ми бачимо, що історія добросусідства відновляється».

Говорячи про значимість розвитку побратимських відносин між двома містами, Андраш Калман відзначив, що металургійний комбінат «Dunaferr» тривалий час був успішним підприємством, і висловив упевненість, що з приходом української корпорації ІСД завод віднайде довгоочікувану стабільність і нові перспективи розвитку.

Своєю чергою посол України в Угорщині Юрій Мушка високо оцінив факт налагодження більш близьких відносин між Алчевськом і Дунайварошем. «З погляду міждержавних відносин я щиро радий зародженню на новому рівні побратимських зв’язків», - сказав Юрій Мушка.

Виступаючи перед керівним персоналом заводу «Dunaferr», генеральний директор корпорації ІСД Олег Мкртчан приділив особливу увагу паралельним подіям: приходу українського інвестора в Угорщину і становленню відносин між містами, де корпорація має домінантний бізнес. На думку О.Мкртчана, приклад Алчевська і Дунауйвароша показує, що Україна може інтегруватися в Європу через налагодження взаємовигідних економічних зв’язків, за якими йтиме становлення більш тісних відносин між містами і регіонами, і це, можливо, частина нового шляху України в Європейський Союз.

Дунауйварош - великий індустріальний, економічний і культурний центр Угорщини, розташований за 70 км на південь від Будапешта біля ріки Дунай. Місто було засноване у 1950 році. Населення міста перевищує 56 тис. мешканців.

У Дунауйвароші і прилеглих містах зосереджений металургійний комплекс Угорщини. Основним підприємством регіону є металургійний комбінат Dunaferr. Крім цього, у місті зосереджені основні текстильні і картонно-паперові підприємства Угорщини, зокрема паперова компанія Dunapack Rt. У місті також розташовані 4 великі будівельні компанії (Fejerduna Kft., Grabarics Epitoipari Kft., HBG-T Epitoipari Kft. і Real-Coop Kft.) і підприємство, що виготовляє залізобетонні конструкції, Ferrobeton Rt.

Найбільшими інвесторами Дунауйвароша є корпорація ІСД (73,3 млрд. HUF), компанії El Paso (5,2 млрд. HUF), Prinzhorn (2,8 млрд. HUF), Weishammer Malz (2,8 млрд. HUF), Aikawa, (2,1 млрд. HUF), Voest Alpine (1,8 млрд. HUF).

Дунауйварош також є спортивною столицею Угорщини.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus