УКРАЇНА

10:51

28.05

Влада

Омельченко: Георгія Гонгадзе міг застрелити міліціонер

0

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради у справі про вбивство Георгія Гонгадзе Григорій Омельченко заявив, що знайдений Генпрокуратурою громадянин К. навряд чи є виконавцем вбивства журналіста. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Омельченко також вважає, що Генпрокуратура розголосила ще неперевірену інформацію про громадянина К., щоб відвернути увагу від публікації закритих відомостей у справі Гонгадзе в британській газеті The Independent. «Поява цієї інформації не була несподіванкою: я знав, що вона буде викинута в пресу, і не виключав її появи після проведеної мною прес-конференції і спроби включити до порядку денного парламенту звіт слідчої комісії. Генпрокуратура хотіла використати це повідомлення як один із козирів своєї роботи», – сказав Омельченко.

Голова комісії також вважає, що стаття в британській газеті The Independent тільки прискорила повідомлення про те, то Генпрокуратура знайшла безпосереднього виконавця вбивства.

На думку Омельченка, громадянин К. дійсно може бути виконавцем, але не вбивства, а відсікання голови від мертвого тіла. «Він тільки виконав брудну роботу за вказівкою працівників міліції, які викрали Гонгадзе», – сказав депутат.

Він також нагадав про письмові свідчення лідера організованого злочинного угруповання, так званої «банди перевертнів», Ігоря Гончарова про те, що команда вбити журналіста надійшла від колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка. «Є підстави порушити кримінальну справу стосовно Кравченка як організатора вбивства журналіста», – додав Омельченко.

Голова слідчої комісії не виключив також інший варіант розвитку подій. «Була вказівка не вбивати Гонгадзе, а, вивізши за межі Києва, вчинити над ним насильницькі дії. Але при транспортуванні відбувається так званий «ексцес виконавця» – Гонгадзе, фізично сильний, вчинив опір, і працівник міліції вистрелив йому в голову з табельної зброї. Куля не пройшла навиліт, а залишилася в голові. Уся табельна зброя, що знаходиться у працівників міліції, стоїть на обліку, відстріляна, і дуже легко встановити, з якого пістолета був зроблений постріл. Це могло бути основною причиною відсікання голови», – сказав депутат.

Однак Омельченко вважає, що і в першому і в другому випадку громадянин К. «не вбивав, а обезголовлював мертве тіло». «Генпрокуратурі не вдасться зробити громадянина К. «цапом відбувайлом» і обвинуватити його у вбивстві в повному обсязі як організатора, підбурювача, подільника і виконавця. У нас є можливості зовнішнього контролю за роботою Генеральної прокуратури», – заявив він.

Нагадаємо, що стаття в газеті The Independent з’явилася 19 червня 2004 року, а 21 червня Генпрокуратура заявила, що знайдено громадянина К., який причетний до вбивства Гонгадзе.

У статті британської газети наводяться уривки допитів міліціонерів, які стежили за Георгієм Гонгадзе і стверджують, що стеження проводилося за наказом начальника «наружки» генерала Олексія Пукача, а саме розпорядження зробив тодішній міністр внутрішніх справ України Юрій Кравченко. Один із співробітників МВС заявив про причетність одного із своїх колег до київського злочинного угруповання «Киселя». Як випливає з його свідчень, остання група спостереження спостерігала за викраденням Г.Гонгадзе або була до нього причетна, можливо, і передала його банді «Киселя», яка вбила журналіста.

Удова журналіста Мирослава Гонгадзе заявила, що не бачить причин вірити заяві Генпрокуратури. За її словами, якщо громадянин К. існує і він справді був причетний до виконання цього злочину, то доказом цього може стати знайдене місце схованки голови Георгія.

Керівник інтернет-видання «Українська правда» журналіст Г.Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року в Києві. На початку листопада того ж року в Таращанському районі Київської області знайшли понівечений труп і біля нього особисті речі Георгія Гонгадзе.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus