19.11

Влада

Євро-2004: шведи і датчани відправили збірну Італії додому

0

Збірна Італії залишає чемпіонат Європи. У боротьбі зі скандинавськими командами Швецією і Данією жителі півдня програли. Перемога над болгарами з рахунком 2:1, здобута вже в додатковий час, команду Джованні Трапаттоні не врятувала.

Голи: М. Петров, 45(з пенальті) - 0:1; Перотта , 48 - 1:1; , 58 - 58; Кассано, 90+4 - 2:1

Судді: Валентин Іванов (Росія), Юрій Дупанов (Білорусія), Володимир Енютін (Росія)

Гімарайнш. Стадіон «Афонсу Енрікеш».

Італійці розуміли, що при нічиїй у паралельному матчі Швеція – Данія у них не буде шансів вийти у чвертьфінал, навіть якщо вони наклепають болгарам десяток м’ячів. Але у будь-якому випадку завданням італійської команди було забити болгарам більше м’ячів, ніж датчани, тобто три. Це при підрахунку додаткових показників могло зіграти свою роль.

Перший момент біля воріт Здравкова виник лише на 15-й хвилині, коли болгарський голкіпер відбив красивий удар з льоту Фьоре, а Дель П‘єро невдало зіграв на добиванні. За дві хвилини до цього небезпечно бив Мартін Петров, однак Буфон зіграв уважно. А на 24-й хвилині Іванов призначив небезпечний штрафний за фол Пєрротти, було зроблено навіс у штрафну, після чого бив Стоянов, але трохи промахнувся.

Наприкінці першого тайму зіграв свою роль російський арбітр Валентин Іванов, який призначив пенальті за те, що Матерацци затримував Бербатова. Мартін Петров пробив точно, і болгари, забивши перший гол на турнірі, вперше повели в рахунку.

Уже через хвилину італійці зрівняли рахунок. Кассано влучив у поперечину, а Здравков не зміг втримати в руках м’яч, що відскочив. Вмить з‘явився Пєрротта і направив м’яч у сітку. Забивши гол, італійці нарешті почали грати в той футбол, завдяки якому їм пророкували чемпіонство. Завдяки зусиллям Фьоре почали діяти фланги, в атаці почав активніше грати Дель П‘єро, якому в помічники Трапаттоні нарешті призначив В‘єрі, забравши з поля Корраді, який так і не скористався своїм шансом.

Італійці атакували, але за дві хвилини до кінця зустрічі стало відомо, що швед Матіас Юнсон зрівняв рахунок у матчі Швеції і Данії – 2:2. І все стало ясно, – італійські болільники не особливо раділи вже нікому не потрібному голу Кассано.

Все вирішилося в Порту. Італія залишає чемпіонат Європи.

Швеція і Данія зіграли так, як їм і потрібно було, – 2:2. Зараз складно говорити, домовилися вони між собою чи ні, але факт залишається фактом: Італію бачити у чвертьфіналі вони не захотіли.

Голи: Томассон, 29, 67 – Ларссон, 47-Пен; Юнсон, 89

Попередження: Едман, 35

Суддя: Мерк (Німеччина)

Порту. «Бесса».

Данія впевненіше володіла м’ячем, більше проривалася до чужих воріт і взагалі демонструвала більше бажання забити. Забитий Томассоном наприкінці першої півгодини м‘яч має всі шанси стати найкрасивішим м’ячем чемпіонату. Гравесен віддав пас на найкращого снайпера своєї команди. М’яч треба було тільки трішки підкоректувати, щоб він потрапив до Томассона (м’яч підправив Еббе Санд). Після пасу Санда Томассон вдарив віддалік у праву дев’ятку. Андреас Ісакссон навіть не ворохнувся.

У штрафній, після контакту з рукою Томаса Серенсена на самому початку другого тайму, падає швед Ларссон, суддя призначає пенальте у ворота датчан. Ларссон скористався можливістю зрівняти рахунок.

Далі на якийсь час на полі запанували шведи. Вони зробили ряд не дуже небезпечних ударів із середньої дистанції, які або пролітали повз ворота, або були вкрай слабкі і попадали прямо в руки датському голкіперу. Але коли Томассон перехопив м’яч (після розиграшу кутового) і безпомилково відправив у сітку, звідкись відразу виникло почуття, що шведи відіграються.

При рахунку 2:1 датчани розіграли кілька небезпечних атак, і на 69-й хвилині Юнсон зрівняв рахунок. Це був остаточний рахунок матчу.

Джерело: proUA