УКРАЇНА

19:13

16.01

матеріали по темі:

Влада

Труба «Одеса – Броди» нереальна без труби «Броди – Плоцьк»

0

Прем’єр-міністр Віктор Янукович вважає нереальною експлуатацію нафтопроводу «Одеса – Броди» у прямому напрямку, поки він на буде добудований до Плоцька (Польща). Добудування дасть можливість транспортувати нафту через вже існуючий нафтопровід до Гданьська, повідомляють «Українські Новини».

Янукович відзначив, що Росія качає свою нафту в Європу через систему нафтопроводів «Дружба», а каспійська нафта з Одеси до Бродів піде тільки тоді, коли качати її можна буде до кінцевого пункту, тобто до Гданська. Прем’єр відзначив, що технологічно прокачувати нафту по «Одеса – Броди» дуже складно, для цього потрібно як мінімум 100 млн. доларів, тільки щоб заповнити нафтопровід нафтою.

Янукович також сказав, що в експлуатації нафтопроводу мають бути зацікавлені насамперед власники нафти: у Росії – це ТНК-ВР, у Казахстані – американська Chevron, в Азербайджані – Вrіtіsh Реtrоlеuм. Поки, за словами прем’єра, умови, що пропонує Україна, їх не влаштовують.

Крім того Янукович заявив, що не виключає того, що Україна погодиться передати функції оператора прокачування нафти приватній компанії, що володіє нафтою. «Я думаю, що власник буде й оператором прокачування нафти, тому що не важливо хто буде качати, важливо, щоб надходили гроші до бюджету. Питання не просте, але думаю, воно буде вирішено», – сказав Янукович.

Нагадаємо, що раніше Янукович прогнозував, що учасники консорціуму з добудування «Одеса – Броди» до Плоцька будуть визначені до липня цього року.

Потужність побудованої ділянки нафтопроводу «Одеса – Броди» становить 9 млн. тонн на рік, довжина - 674 км.

Довжина нафтопроводу «Броди – Плоцьк» становитиме близько 500 км, потужність 25 млн. тонн нафти на рік. Для його будівництва буде потрібно 2-3 роки і не менш ніж 500 млн. доларів інвестицій.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus