УКРАЇНА

01:50

19.06

Влада

МТС: на перебіг справи UMC, можливо, впливатиме родина Кучми

0

Російський оператор «Мобильные Телесистемы» (МТС), якому належить СП «Український мобільний зв’язок» (UMC), попереджає інвесторів про можливі втрати в зв’язку з позовом Генпрокуратури України, що опротестувала законність угоди, у результаті якої МТС придбала в «Укртелекому» 51%-ву частку в UMC.

У звіті, підготовленому для іноземних інвесторів і спрямованому до федеральної комісії США із цінних паперів і бірж (Securities and Exchange Commission), МТС попереджає їх про політичні і правові ризики в Україні, зокрема, у зв’язку з позовом прокуратури.

Серед інших ризиків у МТС вказали на можливе одержання преференцій конкуруючою компанією, у якій працює дочка президента України Леоніда Кучми. «За повідомленнями преси, родичі українського президента Леоніда Кучми, включаючи його дочку і зятя, мають відношення до акціонерного капіталу і топ-менеджменту «Київстару», - йдеться в документі МТС (форма 6-K) для американської комісії з цінних паперів. Далі в матеріалах сказано, що «Київстар» може отримати преференції з боку українського уряду в питаннях регулювання та інших аспектів діяльності, а стосовно «дочки» МТС, компанії UMC, навпроти, можуть бути прийняті «необґрунтовані регулюючі рішення».

Як повідомлялося, Генпрокуратура вважає, що нормативні акти Кабміну і ФДМУ, на підставі яких частка UMC була продана російської МТС, суперечать українському законодавству.

За інформацією МТС, прокуратура також просить суд заборонити російському операторові відчужувати 51%-ву частку UMC до винесення рішення за позовом.

Одним з ризиків МТС також називає незавершеність реформи регулювання телекомунікаційної галузі: в Україні взаєморозрахунки між операторами залежать від Нацкомісії регулювання зв’язку (НКРЗ), що відповідно до закону «Про телекомунікації» має бути сформований найближчим часом.

Крім невизначеності правил регулювання на телекомунікаційному ринку МТС відзначає і недосконалість законодавчої і судової систем України і Росії, зазначаючи в звіті, що незалежність судів та їхній імунітет до економічних, політичних і націоналістичних впливів викликає сумніви.

МТС наголошує також на незахищеності прав власності в Україні і Росії, при тому що деякі українські політики роблять заяви, що стосуються націоналізації окремих компаній.

UMC, обслуговуючи понад 4,5 млн. абонентів, є лідером в Україні за кількістю користувачів.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна», «Ведомости»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus