УКРАЇНА

16:46

26.05

Влада

Парламент пікетують винороби

0

Близько 500 виноградарів і виноробів, які прибули з виноробних регіонів України, протестують біля стін Верховної Ради проти підвищення акцизного збору на виноробну продукцію - напівсолодкі, напівсухі і міцні вина, повідомляють «Українські Новини».

Виноградарі та винороби вважають, що підвищення акцизу призведе до нерентабельності виробництва і одночасно відкриє український ринок для повального імпорту молдавських вин, перетворивши тим самим виноробні господарства України на постачальників вінсировини до Росії.

На мітинг приїхали представники виноробних господарств Одеської, Миколаївської, Херсонської, Закарпатської областей і Криму. Учасники протесту тримають плакати «Прекратите винопроизвол!», «У чому винен винороб?» і скандують: «Ні підвищенню акцизів!».

Як повідомлялося, у понеділок Асоціація «Виноградарі та винороби України», керівники господарств Одеської, Миколаївської, Херсонської областей і Криму направили Президентові України Леоніду Кучмі телеграму з проханням ветувати підвищення акцизного збору на виноробну продукцію - напівсолодкі, напівсухі і міцні вина.

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2004 рік» був ухвалений Верховною Радою України 17 червня 2004 року.

Цей Закон передбачає підвищення ставки акцизного збору винятково на виноробну продукцію: на вина напівсолодкої і напівсухі з 0,25 гривні за літр до 0,92 гривні за літр (284%), на вина з додаванням спирту і міцні - до 0,1 гривні за 1 об’ємний відсоток спирту в 1 літрі (750%).

За оцінками Асоціації, підвищення акцизу призведе до скорочення обсягів виробництва вин як мінімум у 2 рази, масовому закриттю виноробних підприємств, значному скороченню робочих місць, і, як наслідок – зростання соціальної напруги у виноробних регіонах України (Криму, Закарпатті, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях).

Раніше представники 30 виноградарських і виноробних компаній звернулися до Ради з проханням зберегти діючі ставки акцизного збору на виноградні вина розміром від 0,25 гривень до 0,92 гривень у 2004 році.

Винороби прогнозують скорочення виробництва провина на 60% до 6 млн. дал у 2004 році.

В Україні переробкою винограду і випуском вина, шампанських вин і коньяку займається 200 підприємств.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus