УКРАЇНА

13:14

22.05

Влада

У2003 році було засуджено 166 служителів закону

0

Протягом 2003 року суди розглянули 149 кримінальних справ, порушених відносно працівників правоохоронних органів за скоєні ними карні злочини, і засудили 166 осіб. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

З 160 осіб, яких визнали винними, 139 – працівники органів внутрішніх справ, 5 –органів державної податкової служби, один прикордонник і 22 співробітники митних органів.

«У всіх випадках за вироком суду і за пропозицією державних органів обвинувачення до засудженого застосовано запобіжний захід у вигляді заборони протягом визначеного часу займати посади в органах державної влади, зокрема, правоохоронних органах», – сказав керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко. За його словами, 2004 року до кримінальної відповідальності за скоєня службових злочинів притягнуто 40 працівників правоохоронних органів.

Крім того, за минулий рік органи прокуратури розслідували 1415 скарг на дії працівників спецпідрозділів і слідчих під час розслідування ними кримінальних справ. Цього року таких скарг надійшло 734, повідомив керівник прес-служби Генпрокуратури.

Разом з тим, за його словами, аналіз практики розгляду цих справ приводить до висновку щодо того, що дуже поширені безпідставні звертання підозрюваних і обвинувачуваних під час слідства і судових засідань про факти нібито побиття працівниками міліції. «Такі заяви робляться з метою уникнути відповідальності за скоєний злочин», – сказав він.

Зокрема, з 1415 скарг, що надійшли торік, тільки 20 знайшли своє об’єктивне підтвердження, а з 734, що надійшли з початку нинішнього року, об’єктивними були тільки вісім.

2003 року до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 440 працівників спеціальних підрозділів, а в першому кварталі нинішнього року – 212, повідомив Руденко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus