УКРАЇНА

07:54

25.05

Влада

Зростає рівень ризику зриву президентських виборів

0

В Україні існує високий рівень ризику зриву президентських виборів, повідомили експерти Міжнародного центру перспективних досліджень на прес-конференції в понеділок.

За словами представника центра Наталі Мартиненко, висока значущість виборів підштовхує основних претендентів на глав держави, якими експерти називають Віктора Ющенка та Віктора Януковича, додавати максимум зусиль для перемоги у виборчій компанії, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

При цьому, за її словами, діючий прем’єр-міністр В.Янукович буде використовувати свою владу. Водночас прихильники В.Ющенка від опозиції будуть активно протидіяти можливій фальсифікації результатів виборів, що може стати причиною значних громадських заворушень.

«Високий ризик того, що вибори будуть зірвані, ми пов’язуємо з високою ставкою цих виборів. В очікуванні конституційної реформи було сподівання на те, що будуть обмежені повноваження президента і правлячої коаліції зможе зберегти вплив не шляхом президентських виборів. Коли конституційна реформа була провалена, стало зрозуміло, що правляча коаліція не має необхідності зберігати парламентську більшість, внаслідок чого воно і розпалося. Влада може не удержатися від фальсифікації виборів і застосування адміністративного ресурсу», - сказала Н.Мартиненко.

Експерти очікують, що наявність ризиків виборів-2004 може привести до масштабної політичної кризи, коли реалізація рішень влади буде ускладнена.

Крім того, експерти не виключають, що зрив виборів може привести до громадських заворушень, перенесенні терміну вступу України до Всесвітньої торговельної організації і погіршенню відносин країни з Європейським Союзом і США.

За оцінкою експертів МЦПД, шанси на перемогу у виборах як у В.Ющенка, так і у В.Януковича однакові. Водночас вони думають, що зараз В.Ющенко має визначений відрив за рейтингом довіри населення, тоді як економічний підйом в Україні збільшує потенціал В.Януковича.

При цьому експерти МЦПД відзначають, що в будь-якому разі новий президент буде мати серйозну опозицію, мати потребу в парламентській більшості та продовжить економічні реформи. «Хто б не став президентом у 2004 році, у будь-якому разі економічні реформи активізуються, оскільки майбутньому президентові важливо буде заручатися більшою підтримкою виборців, ніж під час виборів, і буде висока необхідність виграти парламентські вибори 2006 року», - сказав експерт МЦПД Андрій Блінов.

Також він відзначив відсутність істотних розходжень у програмах кандидатів від опозиції і влади. «Немає конкуренції в змісті програм влади й опозиції. Опозиція значною мірою концентрується на гаслах і вуличних протестах, а не на питаннях державної політики. Реформи влади містять непопулярні кроки, внаслідок чого в передвиборний рік вона може втратити підтримку населення. До того ж економічна ситуація виглядає дуже добре», - сказав А.Блінов, відзначивши при цьому, що економічне зростання на цьому етапі стримує проведення реформ.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus