УКРАЇНА

11:00

22.05

Влада

Україна перемогла за позовом на 9,3 мільйона доларів

0

Трирічний розгляд справи, ініційованої членами команди судна “Енчатед Капрі” (колишній теплоход “Аркадія”) проти держави Україна, на минулому тижні закінчився відхиленням всіх претензій, за якими від України вимагалося близько 9,3 мільйонів доларів. Справа розглядалася у федеральному суді Сполучених Штатів Америки в Новому Орлеані, повідомили «proUA» в прес-службі уряду.

За словами директора Департаменту представництва інтересів держави в судах України та в закордонних юрисдикційних органах Мін‘юсту України Костянтина Красовського, згідно з рішенням Апеляційного Суду Україна не несе відповідальності за будь-якою вимогою у цій справі. Таким чином рішення окружного суду, яке було винесене у січні 2004 року проти держави Україна, скасоване та відхилене. В окремому провадженні без подальшого права на апеляцію були відхилені вимоги команди судна проти держави Україна.

У цьому процесі державу представляла американська юридична компанія Morgan, Lewis & Bockius разом із місцевим юридичним радником, спеціалістом у морському праві Монтгомері Барнетом. Марк Бравін, адвокат Morgan, Lewis & Bockius, що вів справу, зокрема зазначив: “Позивачі у цій справі вважали, що держава Україна є “великою кишенею” та повинна розрахуватись за всіма боргами та вимогами, які не могли бути погашені, ні внаслідок справи про банкрутство, ні внаслідок продажу судна. Але вони помилялись. Україна успішно відкинула всі вимоги у цій справі, її аргументи були переконливими”.

Власником “Аркадії” є ліберійська компанія “Вінчестер Навігейшн”.

Міжнародні шахраї, використавши підробні документи про право власності на судно, безпідставно отримали кредит (із судном в якості застави). Згодом судно було передано судноплавній компанії, що була визнана банкрутом. Багатонаціональна команда судна була залишена в Новому Орлеані. Внаслідок цього виникли вимоги щодо невиплаченої заробітної плати, штрафні санкцій за її невиплату в строк на суму близько 9 мільйонів доларів США, а також вимога заставодавця на суму 4 мільйони доларів. Сума всіх вимог разом із вимогами портових служб набагато перевищила суму, що була отримана внаслідок продажу судна судом за 4 мільйони доларів.

Протягом розгляду справи, яке тривало близько трьох років, суд виніс рішення проти держави Україна та компанії “Вінчестер Навігейшен”, законного власника судна, на загальну суму 606 000 доларів США. Проте судовий розгляд, що мав відбутись 1 квітня 2004 року щодо вимог штрафів за несплачену заробітну плату команді судна, було відкладено внаслідок подання клопотань юридичними радниками держави Україна. Держава заявила про свій імунітет від судового розгляду іноземними судами. А згодом надала суду аргументи щодо відсутності в неї будь-якої відповідальності у цій справі. Держава висувала заперечення проти вищезазначених вимог шляхом подання апеляції до Апеляційного Суду США П‘ятого округу, водночас вимагаючи від судді окружного суду анулювати своє рішення проти держави Україна та відмови у поданні нових вимог.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus