УКРАЇНА

09:56

21.05

Влада

Росія відмовилася від прокачування нафти в Броди

0

Російські нафтові компанії не зможуть використовувати український нафтопровід «Одеса – Броди» у прямому напрямку для постачань своєї нафти в Європу, – такий висновок експертів уряду Російської Федерації, що розглядали пропозицію України про транспортування російської нафти. Про це повідомляє Науково-технічний центр «Психея».

Вивчивши пропозицію України, російська сторона рахувала його економічно недоцільним, повідомляє компанія ТНК-Україна. Нагадаємо, що Кабінет Міністрів пропонував російському урядові розглянути можливість постачань на нафтопереробні заводи Південної Німеччини трубопроводом «Одеса – Броди» легкої сибірської нафти, що поставляється в Чорноморський басейн через порт Туапсе, на НПЗ «Кралупи», «Вогбург» і «Інгольштадт».

«Уряд РФ вивчив це питання зі своєї сторони, проробив його з фахівцями міненерго Росії, «Транснефти», виробниками цього сорту нафти, і прийшло до висновку, що така пропозиція економічно недоцільна через низку причин», – заявив віце-президент компанії «ТНК-Україна» Олександр Городецький.

У компанії відзначили, що сибірська легка нафта не може поставлятися на ті європейські заводи, що були готові прийняти казахську нафту. Зокрема, НПЗ у Кралупах технічно не в змозі переробляти сибірську нафту через високий зміст у ній сірки і металів. За словами Городецького, традиційно легка сибірська нафта в центральну Європу ніколи не поставлялася через якість і відсутність інфраструктури під цей сорт.

Крім того, для транспортування сибірської сировини доведеться провести безліч технічних узгоджень на всіх етапах її проходження, зокрема, реверсування нафтопроводу Інгольштадт – Кралупи – Литвинов, і послідовне прокачування через ділянку «Дружба». Послідовне перекачування нафти має на увазі навперемінне перекачування легкої і важкої нафти через той самий нафтопровід для збереження її властивостей. Це спричиняє технічні складності та вимагає додаткових інвестицій.

Крім того, представники ТНК-ВР повідомили, що сибірська легка нафта становить лише близько 7-8% нафти, що видобувається на родовищах Західного Сибіру. Лише 50% з цього обсягу експортується через порти Чорного моря. Ці обсяги є недостатніми для того, щоб російські нафтові компанії та АК «Транснефть» розглядали їх як стратегічний ресурс і шукали шляхи для оптимізації їхнього постачання.

Водночас у ТНК підтвердили, що компанія усе ще зацікавлена в реверсному використанні «Одеса – Броди».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus