УКРАЇНА

20:38

21.06

Влада

ЄС перед вибором: ким замінити Проді

0

Учасники самміту Європейського союзу, який закінчився у п’ятницю в Брюсселі, так і не змогли узгодити кандидатуру наступника Романо Проді на посаді голови Європейської комісії – виконавчого органу ЄС. Розгляд цього питання відкладено на невизначений термін.

Прем’єр-міністр головуючої в Раді Євросоюзу Ірландії Берт Ахерн висловив надію, що новий голова Єврокомісії буде обраний до закінчення терміну повноважень його країни (30 червня).

На місце Проді висували кількох кандидатів, серед них прем’єр-міністр Бельгії Гі Верхофштадт, відповідальний за зовнішні зв’язки єврокомісар Кріс Паттен, прем’єр-міністр Ірландії Берті Ахерн і президент Європарламенту Пат Кокс. Але жоден з кандидатів наразі не має підтримки, достатньої для обрання.

Фаворитом Франції і Німеччини є прем’єр-міністр Бельгії. А Великобританія побоюється Верхофштадта, вважаючи його прихильником посилення федералізму. Кандидатуру Паттена висунула найчисленніша правоцентристська фракція в Європарламенті, її також підтримує Лондон, але проти виступає Франція.

Водночас, як повідомлялося, лідери європейських країн у п’ятницю в Брюсселі остаточно узгодили текст нової конституції Євросоюзу.

Конституція офіційно затверджує прапор ЄС - коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Гімном став «Гімн радості» Людвіга ван Бетховена, офіційною валютою - євро. Девізом об’єднання стала фраза «Єдність у розмаїтості». Святом утворення ЄС став «День Європи» - 9 травня.

Конституція вводить нову посаду - президента Євросоюзу. Людина, яка обіймає цю посаду, обирається лідерами країн ЄС на термін не більше п’яти років. ЇЇ функції - очолювати самміти союзу і представляти ЄС за рубежем. Також конституція вводить нову посаду міністра закордонних справ ЄС. Ця людина буде зобов’язана очолювати зустрічі представників МЗС європейських країн, формулювати політику співдружності і, як і президент, представляти ЄС за кордоном.

Процес ухвалення рішень згідно з конституцією виглядає таким чином: будь-яка пропозиція буде прийматися лише в тому випадку, якщо за неї проголосують щонайменше 15 країн, які представляють не менше ніж 65 відсотків населення ЄС. Для блокування рішення проти нього повинні виступити як мінімум чотири країни. Конституція також передбачає скасування права вето членів союзу майже в 50 сферах, серед яких - юридична система, кооперація дій поліції, освіта та економіка. У країн ЄС залишиться право вето на рішення, пов’язані із зовнішньою політикою, обороною, соціальною безпекою, податками і культурою.

Європейське співтовариство, за новою конституцією, стане більш гнучким. Країни, не згодні з політикою ЄС з якихось питань, зможуть відмовитися брати участь у її реалізації. Кожен член об’єднання зможе у будь-який момент може вільно вийти з нього.

Кількість депутатів Європарламенту конституція збільшує з 732 до 750, а виконавчий кабінет ЄС навпаки скорочує з 30 до 17, але відбудеться це не раніше 2014 року.

Погоджена в п’ятницю конституція тепер має бути схвалена всіма 25 членами ЄС. Як очікується, сили новий основний закон європейського співтовариства набере до 2007 року.

За метеріалами РІА «Новости» «BBC».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus