УКРАЇНА

02:24

27.05

Влада

Євросоюз отримав проект конституції

0

Учасники самміту Європейського союзу, що завершився в п’ятницю в Брюсселі, схвалили першу в історії ЄС конституцію. Після тривалих переговорів глави держав та урядів 25 країн затвердили компромісний варіант, повідомляє «Німецька хвиля»

Одним із найбільш суперечливих моментів було ухвалення рішень у Раді міністрів – найвищому органі Євросоюзу. Погоджений у Брюсселі механізм передбачає так звану ”подвійну більшість”. Це означає, що для ухвалення рішень їх мають підтримати 55 відсотків країн-членів ЄС, які представляють 65 відсотків населення Євросоюзу.

Для набуття чинності конституція ще має бути ратифікована парламентами або населенням країн на референдумі.

Учасники брюссельського самміту привітали ухвалення конституції, яка покликана спростити функціонування ЄС після нещодавнього розширення на Схід.

Між тим європейські лідери не змогли узгодити кандидатуру наступника Романо Проді на посаді голови Європейської комісії – виконавчого органу ЄС. Розгляд цього питання відкладено на невизначений термін.

Як повідомлялось, у столиці Бельгії 17-18 червня проходив дводенний самміт Європейського союзу. Це перший самміт ЄС з часу розширення 1 травня.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus