УКРАЇНА

20:07

22.06

Влада

Червоний Хрест не просив звільнити Хусейна

0

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) не вимагав звільнити колишнього президента Іраку Саддама Хусейна перед передачею влади тимчасовому урядові країни 30 червня цього року. Про це заявила представник МКЧХ у Багдаді Наді Домані і додала, що повідомлення у деяких ЗМІ з цього приводу є «неточними і помилковими», повідомляють РІА «Новости».

Домані заявила, що МКЧХ «не вимагав і не буде» вимагати звільнення арештованих і обвинувачуваних осіб, цивільних чи військовополонених, серед інших й Саддама Хусейна. Статус військовополоненого не надає йому імунітету від суду, якщо проти нього висунуто обвинувачення в злочинах, наголосила представник Червоного Хреста.

За її словами, питання про затримку чи звільнення осіб, яких обвинувачують у здійсненні злочинів, не входить до компетенції МКЧХ. Усі ці процедури стосуються винятково іракського уряду, і в Червоного Хреста з цього приводу «немає жодних коментарів», зазначила Домані.

Він повідомила також, що представники МКЧХ регулярно, у межах своєї компетенції, відвідують Саддама Хусейна, так само, як і інших затриманих в Іраку.

У низці ЗМІ з’явилася інформація про те, що Міжнародний Червоний хрест наполягає на тому, що якщо Саддама Хусейна не буде офіційно обвинувачено, у такому разі, він як військовополонений має бути звільнений до кінця окупації Іраку.

Нагадаємо, війська США схопили Саддама Хусейна в грудні минулого року. Відтоді його утримують у секретному місці як військовополоненого.

США обіцяли передати його іракцям відразу ж після того, як буде створений спеціальний трибунал для суду над ним.

Дотепер Саддама Хусейна офіційно не обвинувачено в якихось злочинах. Проте голова іракського трибуналу Салем Чалабі сказав, що судова справа вже розробляється. Зараз трибунал може визначитися з головним обвинуваченням для того, щоб видати ордер на арешт Саддама.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus