УКРАЇНА

20:01

22.06

Влада

Понад третина українців проголосують за опозиціонера

0

На президентських виборах понад третина населення (36%) готова підтримати кандидата від опозиційних політичних сил і значно менше (14%) – кандидата від влади. Проте для 32,5% опитаних провладність чи опозиційність кандидата не матиме значення. Такі результати дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” і Центру “Соціс”, повідомили «proUA» повідомили в Фонді «Демократичні ініціативи».

Якби вибори президента України відбулися на початку червня, найбільше голосів у першому турі отримав би Віктор Ющенко (27%), а його суперником у другому турі став би Віктор Янукович (18%). Наразі 13% опитаних ще не визначилися, за кого голосуватимуть, а майже 6% висловили бажання проголосувати проти всіх.

Серед інших кандидатів Петра Симоненка підтримали 9,3% опитаних, Олександра Мороза – 5,4%, Георгія Кірпу – 2,6%, Анатолія Кінаха – 2,1%, Сергія Тигіпка – 1,8%, Наталію Вітренко – 1,5%, Віктора Медведчука – 1,3%, Володимира Литвина і Валерія Пустовойтенка – по 0,3%,

Серед можливих кандидатів на президентських виборах найменш прийнятними для виборців (за кого вони не стали б голосувати в жодному разі), є Юлія Тимошенко (38%), Віктор Медведчук (27%), Віктор Ющенко (27%), Наталя Вітренко (26%), Віктор Янукович (26%) і Петро Симоненко (25%).

Якби другий тур виборів відбувався на початку червня, то в разі суперництва Віктора Ющенка та Віктора Януковича, за Ющенка були готові проголосувати 37,9% опитаних (зростання на 3% у порівнянні з минулим місяцем), за Януковича — 30,6%, проти обох — 12,3%, а 10,2% своєї позиції не визначили (ще 7,3% не збираються брати участі у голосуванні). Серед виборців Віктора Ющенка більше тих, хто повністю впевнений у своєму виборів (52%), ніж серед виборців Віктора Януковича (44%).

Оцінюючи загальну тенденцію проведення виборів в Україні, більшість опитаних (34%) вважають, що вибори стають все менш і менш демократичними, протилежну думку поділяє 15%, ще 32% опитаних не бачать якоїсь загальної тенденції.

Опитування проводилося з 27 травня до 4 червня 2004 року. Було опитано 1200 респондентів з усіх регіонів України. Похибка не перевищує 3%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus