УКРАЇНА

05:17

24.05

Влада

ЦВК роз’яснює як голосувати закордоном

0

Для участі у голосуванні на президентських виборах громадяни України за кордоном мають обов’язково стати на консульській облік не пізніше ніж за тиждень до виборів. Про заявила Центральна виборча комісія України, повідомляє радио «Свобода».

За словами члена ЦВК Юрія Данилевського, Закон “Про вибори президента України” встановлює, що для підготовки та проведення голосування закордоном консульські установи і інші офіційні представництва України до 1 липня складають загальний список виборців, які постійно проживають на території відповідного консульського округу. “Тому якщо людина, тобто громадянин України, який проживає закордоном, не перебуває на консульському обліку, то відповідно, він не потрапить в ці списки виборців”, – сказав Данилевський.

Водночас, за словами Данилевського, навіть після 1 липня громадяни України закордоном можуть зареєструватися: “Слід звернутись до закордонної дільничної комісії із заявою про включення до списку виборців. Для цього громадянин подає письмову заяву, паспорт громадянина України. Така можливість в українців за кордоном зберігається, якщо звертатися не пізніше, ніж за 7 днів до дня виборів. Данилевський також зазначив, що винятком з правила є випадки, коли людина прибуває до закордонної виборчої дільниці і має при собі відкріпне посвідчення. “Людина з цим відкріпним посвідченням включно до дня виборів може прийти вже в будь-який термін. І навіть 31 жовтня. Але тільки з відкріпним посвідченням”, – сказав Данилевський.

Він також повідомив, що ЦВК розробила зміни до Закону “Про вибори президента”, які передбачають створення виборчих дільниць в місцях компактного проживання громадян України закордоном.

Минулого тижня Світовий конгрес українців закликав громадян України за кордоном зголоситися на облік у консульських представництвах, аби 31 жовтня 2004 року вони могли взяти участь у голосуванні на виборах президента України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus