УКРАЇНА

02:13

28.05

Влада

Українські миротворці незаконно перебували у Молдові та Іраку?

0

Впродовж 2001-2003 років українські миротворці незаконно перебували у Молдові, Косово, Іраку та Кувейті. Про це йдеться у висновках Рахункової палати щодо результатів перевірки використання коштів державного бюджету, виділених у 2001-2003 роках Міністерству оборони України на забезпечення участі у міжнародних миротворчих операціях.

За висновками Рахункової палати, розповсюдженими серед депутатів Верховної Ради, перебування українських військових спостерігачів у Придністровському регіоні Республіки Молдова регламентується постановою Кабінету Міністрів від 23 жовтня 1998 року, що суперечить ухваленому 23 квітня 1999 року Закону “Про участь України в міжнародних миротворчих операціях”, другою статтею якого визначається, що Україна бере участь у міжнародних миротворчих операціях лише за умови схвалення Верховною Радою України.

Перебування українських контингентів в Кувейті, Іраку та Косово суперечить статті 9 вищезазначеного закону, оскільки парламентом при розгляді цього питання не було визначено джерела фінансування перебування українських миротворців у цих країнах.

У зв’язку із цим Рахункова палата відзначає, що за 2001-2003 роки в порушення чинного законодавства лише на виплату грошового забезпечення військовослужбовців, що брали участь у міжнародних миротворчих операціях у цих чотирьох країнах державою витрачено 82,3 млн. грн.

Зокрема, на перебування в Республіці Молдова – 2,6 млн. грн., у Кувейті – 7,4 млн., в Іраку – 33,3 млн., Косово – 39 млн. грн.

За матеріалами «УНІАН», «Факти, ICTV»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus