УКРАЇНА

02:08

27.05

Влада

ЕС не знає, ким замінити Проді

0

Лідери країн Євросоюзу на самміті в Брюсселі, що розпочався у четвер, 17 червня, не спромоглися дійти згоди щодо того, хто має замінити Романо Проді на посаді президента Європейської комісії.

Як заявив прем’єр-міністр Ірландії Берті Ахерн, який головує на самміті, жоден із запропонованих кандидатів не має підтримки більшості серед глав держав та урядів 25 країн ЄС. За його словами, на переговорах з цього питання було згадано 8-9 прізвищ, але жодна кандидатура не отримала достатньо голосів.

Зокрема, Франція і Німеччина підтримують кандидатуру бельгійського прем’єра Ґі Ферхофштадта, але проти його призначення президентом Єврокомісії виступають Британія і низка інших країн.

Розгляд цього питання перенесено на другу половину дня у п’ятницю.

На самміті лідери країн ЄС намагалися також завершити роботу над конституційним договором. Головними дискусійними питаннями залишаються права вето окремих держав, спосіб голосування в Раді міністрів Євросоюзу і кількість єврокомісарів.

Ірландський прем’єр-міністр зазначив, що нині держави Євросоюзу близькі до згоди. Водночас він не впевнений, що вже на цьому самміті удасться ухвалити проект Конституції ЄС.

”Я дивлюся на це не занадто оптимістично. Потрібно ще вирішити дуже складні питання”, - зауважив він.

Так, лідери об’єднаної Європи мають вирішити, чи згадувати в конституції про християнські цінності. Ще одним каменем спотикання називають пропозицію Німеччини позбавити Єврокомісію права карати держави єврозони за перевищення бюджетного дефіциту.

Аби дійти згоди з цих питань, Ірландія надала на розгляд самміту низку компромісних пропозицій.

За матеріалами «Української служби BBC» , «Німецької хвилі»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus