19.02

Влада

Євро-2004: французи уникли поразки від хорватів

0

Унічию закінчився вчора матч між збірними Хорватії і Франції на чемпіонаті Європи з футболу-2004. Матч групи B, що відбувся в Лейрії, завершився з рахунком 2:2.

Арбітр: Кім Мільтон Нільсен (Данія).

Голи: Рапаїч, 48 – з пенальті; Пршо, 52 - Тудор, 22 – автогол; Трезеге, 64.

Попередження: Тудор, 39; Россо, 61; Р.Ковач, 64; Леко, 78 – Вієйра, 32; Дакур, 60.

Збірна Франції спочатку грала активно, тому гра в основному проходила на половині поля хорватів, що час від часу відповідали контратаками, але серйозно воротам Фаб’єна Бартеза не загрожували.

Рахунок на 22-й хвилині відкрили французи. Зінедін Зідан, виконуючи штрафний з лівого флангу, зробив навісну передачу, і м’яч влетів у ворота хорватів. Голкіпер Томислав Бутіна просто не зреагував, і чинні чемпіони Європи повели в рахунку 1:0.

Ближче до кінця першого тайму у французів була ще одна хороша можливість відзначитися. Після подачі кутового той самий Зідан добірно перекинув м’яч через захисників, але Вільям Галлас пробив вище воріт. А відразу після цього хорвати провели непогану атаку, що завершилася ударом Даріо Шимича – Бартез забрав м’яч у нижньому куті.

Після перерви збірна Хорватії раптово додала темпу і швидко домоглася успіху. На 49-й хвилині Рапаїч реалізував пенальті за порушення Микаеля Сільвестра проти Джованні Россо. А за три хвилини Дадо Пршо обіграв двох захисників французької команди й ударом під поперечину вивів хорватів уперед - 2:1.

Після цього підопічні Жака Сантіні активізувалися і зуміли уникнути поразки, як це вийшло в них у грі з англійцями. На 64-й хвилині захисник збірної Хорватії Ігор Тудор невдало відпасував назад своєму воротареві, той спробував вибити м’яча, але потрапив у Давіда Трезеге, котрий вразив порожні ворота. Причому хорвати в цьому епізоді зупинилися, вважаючи, що м’яч зачепив руку Трезеге, однак головний арбітр зустрічі Кім Мілтон Нільсен не побачив порушення правил і гол зарахував.

В решту півгодини рахунок не змінився, хоча небезпечні моменти в обох команд були. У підсумку збірна Хорватії знову, як і в першому двобої зі швейцарцями, зіграла внічию. Тепер в активі підопічних Отто Паніча два очка, і вони посідають третє місце в групі B. Лідирує в цьому квартеті збірна Франції (чотири очка), за нею йдуть англійці (три), що розгромили в четвер команду Швейцарії - 3:0 (на рахунку швейцарців одне очко).