УКРАЇНА

12:41

27.05

Влада

Жовтяк: кошти НБУ підуть на кампанію Януковича

0

Тігіпко, Янукович і Азаров досягли угоди, що всі можливі ресурси, в тому числі і кошти НБУ, будуть спрямовані на потреби передвиборчої кампанії кандидата від влади. Про це, як зазначає народний депутат, член фракції «наша Україна» Євген Жовтяк, свідчать зміни до бюджету-2004, запропоновані урядом.

„Серед змін до бюджету-2004, запропонованих урядом, впадає в вічі те, як голова правління НБУ Сергій Тігіпко підставляє плече Януковичу, аби впорснути до бюджету фінансову ін’єкцію від центрального банку з тим, щоб ці гроші пішли на передвиборчу кампанію Януковича”, - зазначив Жовтяк і пояснив, що мова йде про нову редакцію статті 7 Закону про бюджет, яка пропонується урядом.

Нею передбачено, що Міністерство фінансів перераховує НБУ суму в 133 мільйони доларів у рахунок погашення реструктуризованої заборгованості уряду перед Нацбанком по кредитах в іноземній валюті. Ці кошти по замкненому колу повертаються у бюджет і витрачаються, в тому числі, і на передвиборчі заходи.

Як повідомили «proUA» в прес-службі УНП, Жовтяк зазначив, що не бачить нічого дивного в тому, що уряд починає розраховуватися за своїми боргами перед Нацбанком, навпаки, давно пора. Однак, зауважив він, постає питання, чому ці платежі не були передбачені відразу при ухваленні бюджету-2004 минулорічного листопада. Дивує й те, зазначає Жовтяк, чому «саме зараз, у переддень початку президентської виборчої кампанії, починає працювати закон „Про реструктуризацію боргових зобов’язань Кабінету Міністрів України перед Національним банком України”, який після свого ухвалення кілька років лежав мертвим і непотрібним вантажем?».

Крім того, продовжує Жовтяк, «чому Нацбанк стає таким поступливим і відразу погоджується вкинути ці гроші назад у бюджет, хоча сам намагається стерилізувати гривневу масу в економіці, обмежуючи, зокрема, кредитну активність комбанків?».

«Відповідь полягає в тому, що тріо Тігіпко-Янукович-Азаров досягли угоди, що всі можливі ресурси, в тому числі і кошти НБУ, будуть спрямовані на потреби передвиборчої кампанії кандидата від влади» - вважає народний депутат.

Як повідомлялось, Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді зобов’язати Національний банк перерахувати у 2004 році в державний бюджет не 500 млн. гривень, як було заплановано раніше, а 1 209 млн. гривень. Про це говориться в законопроекті про зміни до бюджету-2004, поданому Кабміном на розгляд Ради.

Цим же законопроектом Кабмін також пропонує Раді дозволити погасити в цьому році 133 млн. доларів боргу перед Національним банком (відсотків по валютних кредитах, виданих Нацбанком уряду в 1994-1996).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus