УКРАЇНА

14:40

26.05

Влада

У Брюсселі розпочинається самміт ЄС

0

У столиці Бельгії в четвер, 17 червня, починається дводенний самміт Європейського союзу. Це перший самміт ЄС з часу розширення 1 травня.

Центральним питанням переговорів глав держав та урядів 25 країн стане конституція ЄС. На минулому самміті Євросоюз у старому складі 15 держав розглядав проект конституції, однак через суперечку довкола права голосу самміт завершився без досягнення угоди.

Іншим питанням порядку денного нинішнього самміту ЄС буде кандидатура наступника Романо Проді на посаді президента Європейської комісії. Франція та Німеччина пропонують, щоб місце Романо Проді зайняв бельгійський прем’єр Гі Верхофстад. Британці – проти, бо вважають, що він надмірно посилюватиме повноваження центральних органів ЄС.

За кілька годин перед початком цьогорічного самміту з компромісними пропозиціями щодо конституції виступила Ірландія, яка зараз головує в Євросоюзі. Чинний голова Європейської комісії Романо Проді сподівається, що учасники самміту зможуть знайти компроміс щодо конституції, ухвалення якої в грудні минулого року заблокували Польща та Іспанія.

Романо Проді зазначив, що Євросоюзу потрібна конституція, яка дасть громадянам чітку ідею, що являє собою Європа. За його словами, на самміті держав ЄС буде представлено остаточний проект європейської конституції. Для ухвалення цього проекту є хороші перспективи, вважає Проді. Водночас він не виключає, що й цього разу лідери держав розширеної Європи не зможуть досягти згоди щодо основного закону ЄС.

”Неприйняття проекту конституції було б дуже поганим сигналом”, - сказав Проді.

Коментуючи недавні вибори в Європарламент, Проді заявив, що Євросоюз не відповідає очікуванням багатьох його громадян, які через це не прийшли голосувати. Глава Єврокомісії вважає, що керівники держав і урядів ЄС мають переконати своїх громадян у важливості об’єднаної Європи, а Євросоюз має показати людям, що може братися за вирішення їхніх проблем.

За матеріалами «Української служби BBC» , «Німецької хвилі» «Факти, ICTV»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus