УКРАЇНА

09:58

25.05

Влада

Затверджено нову Військову доктрину України

0

Президент Леонід Кучма затвердив нову Військову доктрину України. Згідно з документом, Військова доктрина носить оборонний характер. Це означає, що Україна не вважає жодну із держав своїм військовим супротивником, однак буде вважати супротивником державу або групу держав, якщо їхня недружня політика буде загрожувати військовій безпеці України. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У Військовій доктрині визначено принципи політичних, стратегічних, економічних і технічних поглядів на забезпечення військової безпеки держави.

Кабінету Міністрів України доручено представити у встановленому порядку пропозиції з приводу приведення законодавчих актів у відповідність з цим указом.

Відповідно до нової доктрини, серед умов забезпечення військової безпеки України зазначаються, зокрема, проведення політики євроатлантичної інтеграції, кінцевою метою якої є вступ до НАТО.

В умовах сучасної військово-політичної обстановки інтереси нацбезпеки України обумовлюють істотне поглиблення відносин з НАТО і Євросоюзом. Як говориться в документі, НАТО і ЄС є гарантами безпеки і стабільності в Європі, тому Україна готується до повноправного членства в цих організаціях.

Україна розглядає участь у міжнародних миротворчих операціях як важливий напрямок своєї зовнішньої політики і забезпечення регіональної військової безпеки. Участь України в міжнародних миротворчих операціях здійснюється шляхом надання миротворчого контингенту, персоналу, а також матеріально-технічних ресурсів і послуг.

Основними реальними і потенційними зовнішніми загрозами нацбезпеці України у військовій сфері названо, зокрема, поширення зброї масового знищення і засобів її доставки, можливість втягування країни в протистояння іншими державами або в регіональні війни, нарощування іншими державами поблизу кордонів України угруповань військ і озброєння, що приводить до порушення співвідношення сил, незавершеність договірно-правового оформлення державного кордону України.

Основними внутрішніми загрозами нацбезпеці України у військовій сфері є протиправна діяльність екстремістських, сепаратистських, радикальних релігійних організацій і спроби створення терористичних організацій і непередбачених законом воєнізованих формувань; небезпечне зниження рівня забезпечення військовою, спеціальною технікою та озброєнням нового покоління Збройних сил України; повільне реформування військової організації держави і оборонно-промислового комплексу, недостатнє фінансове забезпечення відповідних програм; нагромадження у ЗС України зайвої кількості застарілої військової техніки і озброєння, вибухових речовин.

Україна не виключає можливості отримання військової допомоги від інших держав і міжнародних організацій.

У рамках вдосконалення системи забезпечення національної безпеки у військовій сфері Україна буде проводити реформи власних Збройних сил, які мають наближатися до стандартів збройних сил країн-членів НАТО. Характер загроз національній безпеці України визначає необхідність мати у складі ЗСУ такі структури, як Об’єднані сили швидкого реагування, Основні сили оборони і Стратегічні резерви.

Основними цілями застосування Збройних сил є, зокрема, забезпечення недоторканності держкордону, ліквідація збройного конфлікту, захист територіальної цілісності України, відсіч збройній агресії, розгром військ агресора, укладення миру на вигідних умовах, запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів.

Основні завдання Збройних сил у мирний час – здійснення розвідувальної та інформаційно-аналітичної діяльності в інтересах оборони країни, підтримання військ у постійній бойовій і мобілізаційній готовності, несення бойового чергування, підготовка військ до виконання завдань, надання допомоги в ліквідації надзвичайних ситуацій, участь у міжнародних миротворчих операціях.

Попередня військова доктрина була ухвалена у 1993 році. Вона також носить оборонний характер.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus