УКРАЇНА

14:42

26.05

Влада

В ЄЕП більше перспектив, ніж у ЄС?

0

Глави Союзів підприємців Росії, України та Білорусі вважають, що в єдиного економічного простору (ЄЕП) Росії, України, Білорусі та Казахстану більше перспектив, ніж у Євросоюзу. Таку думку вони висловили, виступаючи на восьмому Міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі, повідомляють РІА «Новости».

Зокрема, глава Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Аркадій Вольський вважає, що «рано чи пізно до ЄЕП приєднаються багато держав». На його думку, перспектив у такого економічного простору, «не менше, якщо не більше, ніж у Європейського співтовариства».

Вольський вважає, що зараз говорити про вступ Росії та інших країн СНД у ЄС як повноправних або асоційованих членів не доводиться. На його думку, найголовніше на сьогодні - це пошук спільних поглядів країн ЄС і ЄЕП. Важливо, додав він, щоб ЄС і Союз, що народжується, на Сході не вступали в конфронтацію, а шукали спільні погляди.

Своєю чергою голова Асоціації промисловців і підприємців України Анатолій Кінах заявив, що прийшов час вирішувати питання про ЄЕП на найвищому політичному рівні, оскільки зараз одних тільки «зусиль і таланту окремих менеджерів, підприємців уже недостатньо для того, щоб ефективно співробітничати».

За словами Кінаха, настав час, коли всім країнам на просторі СНД потрібно займатися питаннями синхронізації законодавства, особливо в сфері оподатковування, митних процедур, формування стартового капіталу, безпеки бізнесу і захисту інвестицій.

Голова Білоруської конфедерації промисловців і підприємців Микола Стрєльцов, говорячи слідом за колегами про єдиний економічний простір на території країн СНД і відносини з ЄС, дуже негативно висловився відносно підвищення цін на енергоносії на внутрішньому ринку Росії. Стрєльцов наголосив, що зараз відносно невисокі ціни на сировину і паливо на внутрішньому ринку Росії і на європейському ринку є, власне кажучи, єдиною конкурентною перевагою країн СНД.

Своєю чергою, віце-спікер Держдуми РФ Володимир Жириновський істотними перевагами СНД перед ЄС назвав наявність традиційної загальної мови - російської - і «історичної валюти» - карбованця.

«Загальноєвропейської мови немає і навряд чи буде: німці не вчитимуть французьку, а французи - німецьку. І в тих, і інших немає бажання говорити англійською мовою. А в нас є загальна мова - російська», - сказав лідер ЛДПР. І в карбованця історія більш значна, ніж у євро - валюти, що використовується всього два роки, відзначив Жириновський.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus