УКРАЇНА

11:48

22.04

Влада

«Київська» Генеральна прокуратура

0

Анекдоти про «донецьку» Генеральну прокуратуру України відтепер – не актуальні. Новий хазяїн на Різницькій Святослав Піскун провів ротацію серед своїх заступників.

До Генпрокуратури повернулися Сергій Винокуров, Віктор Шокін, Олександр Медведько й Олександр Шинальський, котрі працювали там до відставки пана Піскуна. Серед тих заступників, що залишилися на своїй посаді, – Ольга Колінько і Володимир Дереза. Віктор Кудрявцев крісло першого заступника змінив на крісло заступника Генпрокурора. Цікава деталь: більшість з теперішніх заступників Генерального прокурора – «київські», оскільки вони в той чи той час працювали в органах прокуратури столиці.

Портфель першого заступника повернув собі Сергій Винокуров, змінивши на цій посаді Віктора Кудрявцева. Пан Винокуров відомий через справу Александрова. У серпні 2001 року за дорученням Генпрокурора саме на нього було покладено обов’язки організації розслідування кримінальної справи про вбивства журналіста Ігоря Александрова. Саме ця обставина перешкодила навесні 2004 року Сергієві Винокурову стати суддею Конституційного Суду. Для цього «постаралася» Генеральна прокуратура на чолі з Геннадієм Васильєвим, що напередодні голосування надіслала до парламенту листа. У ньому відомство Геннадія Васильєва звинуватило пана Винокурова в неналежному контролі за справою Александрова, унаслідок чого до кримінальної відповідальності було притягнуто Юрія Вередюка, померлого опісля. Чи означає це, що після повернення в Генпрокуратуру Сергія Винокурова ми довідаємося щось нове про справу вбитого журналіста? Не виняток. Принаймні, це вже – справа честі першого заступника Генерального прокурора.

«Новий-старий» заступник Святослава Піскуна – Володимир Шокін відомий справою журналіста Георгія Гонгадзе. Свого часу саме він повідомив про арешт прокурора Таращі Сергія Обозова. Той був засуджений на 2,5 року за зловживання службовим становищем і службове підроблення під час розслідування справи Гонгадзе. Тоді ж екс-генеральний прокурор Михайло Потебенько так не схвально відгукнувся про дії пана Піскуна щодо арешту таращанського прокурора. До речі, пан Шокін у 1994-1998 роках працював начальником відділу нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами Києва у боротьбі з організованою злочинністю .

Ще один теперішній заступник Генпрокурора - Олександр Медведько в 2003 році був причетний до розслідування справи про міліцейських «перевертнів» і справи Ігоря Гончарова. Можна припускати, що після повернення пана Медведька ці справи здобудуть нове життя.

Повернувся в крісло заступника Генпрокурора й одночасно – прокурора Києва Василь Присяжнюк. Посада заступника прокурора повернулася і до Олександра Шинальского, що за Геннадія Васильєва змушений був задовольнятися посадою помічника (!) генпрокурора в особливих дорученнях.

«Чужими» у Генеральній прокуратурі для Святослава Піскуна сьогодні залишаються два його заступники – Володимир Дереза й Ольга Колінько. Перший прийшов у відомство на Різницькій у серпні 2004 року. До цього він очолював прокуратуру Севастополя. З пані Колінько (яка, до речі, теж пропрацювала 20 років в органах прокуратури Києва) у пана Піскуна давня «любов». У жовтні 2003 року саме Ольга Колінько й очолюваний нею Координаційний комітет у боротьбі з корупцією й організованою злочинністю доклали максимум зусиль для звільнення Святослава Піскуна з посади Генерального прокурора. Чи пробачить Святослав Михайлович Ользі Михайлівні? Сказати важко. Хоча, не виняток, що пані Колінько сама подасть у відставку.

Крім кадрових змін у центральному апараті Генпрокуратури, Святослав Піскун устиг провести ротацію й в обласних прокуратурах. Київську прокуратуру очолив Володимир Стеценко, Житомирську – Анатолій Кондратюк, Закарпатську – Микола Гошовський. Але навряд чи цим обмежитися новий Генеральний прокурор. Якщо його, звичайно не зупинять. Наприклад, адвокат Андрій Федур погрожує оскаржити законність дій Святослава Піскуна, спрямованих на обіймання посади генпрокурора.

Джерело: Сергій Руденко

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus