УКРАЇНА

08:00

20.04

Влада

Депутати хочуть розслідувати приватизацію НЗФ

0

У Верховній Раді зареєстровано проект постанови «Про проведення розслідування приватизації Нікопольського заводу феросплавів», автором якого є народний депутат Юрій Кармазін.

Відповідно до оприлюдненого на сайті Верховної Ради проекту постанови, пропонується визнати приватизацію НЗФ такою, «що суперечить інтересам держави», а також доручити парламентській Спеціальній контрольної комісії з питань приватизації розслідувати проведену приватизацію НЗФ, передати Генпрокуратурі відповідні висновки і пропозиції щодо необхідності відшкодування збитків державі, які були завдані приватизацією НЗФ.

Як сказано в пояснювальній записці до проекту постанови, «приватизація НФЗ - типовий приклад конкурсного продажу, коли переможець стає відомим ще задовго до завершення конкурсу».

Відповідно до тексту постанови, «ФДМУ, в інтересах попередньо визначеного покупця, за рахунок корумпованих умов конкурсу створив ситуацію, коли тільки один потенційний покупець був допущений до участі в конкурсі». На думку автора постанови, «продаж 25% пакета акцій за 205 млн грн, а в наслідок - продаж наступного 25% пакета також за 205 млн грн, завдали державі збитків в розмірі близько 500 млн грн».

Довідка. ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» є найбільшим виробником марганцевих феросплавів. Основна продукція, вироблена на НЗФ, - силікомарганець і феромарганець. На його частку доводиться не менше 70% усього силікомарганцю, що виробляється в Україні. Близько третини продукції доправляють країнам СНД, 40% - в інші країни світу.

З 1999 року контрольний пакет НЗФ перебуває в управлінні банку «Кредит-Дніпро», що входить до Корпорації «Інтерпайп». У травні 2003 року 25-відсотковий держпакет на конкурсі придбав Консорціум «Придніпрпов’я», близький до корпорації «Інтерпайп», у серпні Придніпрпов’я» придбав і останній блокувальний держпакет заводу. 13% акцій НЗФ належить КБ «Приватбанк» (м.Дніпропетровськ).

За даними керівництва НЗФ, чистий прибуток заводу 2000 року становив 98 млн грн, 2001 року вона зменшилася до 57 млн грн, 2002 року становила 18,5 млн грн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus