УКРАЇНА

10:30

27.05

Влада

Міноборони просить Раду розблокувати військову реформу

0

Блокування депутатами прийняття проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України „Про чисельність Збройних Сил України на 2000-2005 роки” штучно створила ситуацію, що неминуче призведе до гальмування корінних реформ в українській армії. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Міністерства оборони України.

Вчора, 15 червня, ВР ухвалила Закон України “Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби, і членів їхніх сімей” але не прийняла рішення про визначення чисельності ЗС.

Міністерство оборони України сподівається, що депутатські групи і фракції повернуться до розгляду цього законопроекту і ухвалять його ще до початку парламентських канікул, адже прийнятий вчора Закон “Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби, і членів їхніх сімей” не може бути втіленим у життя, оскільки він взаємопов’язаний із проектом Закону про чисельність ЗС, – йдеться у повідомленні прес-служби.

Після прийняття Закону про чисельність Міністерство оборони планувало на 14 тисяч чоловік скоротити призов юнаків на строкову військову службу, на 3,5 тисячі чоловік - скоротити набір у вищі військові навчальні заклади курсантів, яких уже сьогодні не має можливості розмістити на офіцерських посадах у військах. Також 5 тисяч військовослужбовців Залізничних військ планувалося передати у Міністерство транспорту України.

Неприйняття цього Закону призупиняє проведення організаційних заходів щодо подальшої реформи військової освіти. До того ж, Міністерство оборони України буде змушене витрачати значні кошти на утримання військових частин, які вже давно втратили свою боєздатність, та на військові містечка, в яких вони дислокуються.

На переконання Міноборони, неприйняття Закону України “Про внесення змін до Закону України „Про чисельність Збройних Сил України на 2000-2005 роки” є нелогічним ще й тому, що нещодавно народними депутатами було схвалено закон України „Про внесення змін до статті 3 закону України „Про Збройні Сили України”, яким передбачено перехід на трьохвидову структуру Збройних Сил України” і скорочення у зв”язку з цим протягом двох років чисельності військовослужбовців на 41 тисячу чоловік.

Керівництво українського оборонного відомства занепокоєне ще й тим, що життєво важливий законопроект блокується депутатським корпусом саме в той період, коли розпочинається робота щодо формування бюджету країни на 2005 рік, який, у разі прийняття Закону України “Про внесення змін до Закону України „Про чисельність Збройних Сил України на 2000-2005 роки” міг би стати для Українського війська першим за всю його новітню історію бюджетом розвитку, а не проїдання.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus