УКРАЇНА

23:43

16.02

Влада

Політреформа радше мертва ніж жива

0

Координатор парламентської більшості та співголова конституційної комісії Степан Гавриш оцінює шанси проведення політичної реформи в Україні як 50 на 50. «Процес політичної реформи схожий на реанімаційну палату, і пара досить досвідчених і розумних хірургів на кшталт Мороза, Гавриша, Мартинюка й інших ходять біля її постелі, але процес видужання знаходиться, чесно говорячи, у руках інших політичних лідерів», – сказав Гавриш, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Гавриша, робоча група, очолювана першим віце-спікером Адамом Мартинюком, учора завершила обговорення законопроекту №3207-1. Він відзначив, що цей законопроект був переписаний Миколою Катеринчуком (фракція «Наша Україна»). Гавриш вважає, що в цьому документі реального перерозподілу повноважень не відбулося, хоча це не має ніякого значення, оскільки політичне рішення так і не було ухвалено.

Коментуючи заяву лідера блоку «Наша Україна» Віктора Ющенко про те, що його фракція готова підтримати законопроект про внесення змін до Конституції №3207-1 у разі, якщо зміни в Конституцію будуть уводитися після 2006 року, Гавриш сказав: «Це виглядає наївно і дивно, але, головне, це виглядає дивно стосовно виборців, яких намагаються обдурити в такий спосіб».

За словами Гавриша, жодних змін після 2006 року відбутися не може, навіть якщо це буде записано в Конституції, оскільки в сильного президента обов’язково до цього часу з’являться 300 голосів, і він зможе провести будь-яку реконструкцію Конституції під будь-якою європейською вивіскою. Гавриш наголосив, що конституційну реформу потрібно проводити саме сьогодні, щоб новий президент прийшов з конкретними зобов’язаннями і не говорив потім, що він узяв на себе певну суму зобов’язань, але йому не вистачає повноважень.

Гавриш зауважив, що без потенціалу «Нашої України» перспектива проведення політичної реформи виглядає слабкою. За його словами, сьогодні відбудуться завершальні консультації з лідером «Нашої України» Ющенко з питання політичної реформи, і після цього буде ухвалено рішення про проведення засідання конституційної комісії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus