УКРАЇНА

10:51

23.04

Влада

Росія обговорила з Україною створення газового консорціуму

0

Учора відбулися розширені збори учасників міжнародного газотранспортного консорціуму. Розглядався перебіг реалізації передінвестиційної фази проекту створення Міжнародного консорціуму розвитку газотранспортної системи України і першочергові заходи забезпечення його завершення. Про це повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Також йшлося про підготовку техніко-економічного обґрунтування і виконання проектно-дослідних робіт ділянки магістрального газогону Богородчани –Ужгород. Обговорювалася підготовка нормативних документів про створення тендерного комітету і положення про організацію і проведення тендерів на закупівлю товарів, робіт і послуг під час будівництва нового газогону.

Як повідомила прес-служба Мінпаливенерго України, засіданню передувала зустріч міністра палива й енергетики України Сергія Тулуба з міністром промисловості й енергетики Російської Федерації Віктором Христенком. Сторони обговорили питання співробітництва України і Росії в енергетичній і нафтогазовій галузях.

Як повідомляв учора «proUA», уряд Росії розглядає можливість участі Росії в запуску нафтогону «Одеса – Броди» у прямому напрямку для постачань каспійської нафти в європейські країни. Зокрема російські чиновники вивчають питання можливої участі Росії в створенні міжнародного консорціуму в рамках Євроазійського нефтотранспортного коридору для постачань легкої каспійської нафти до Європи.

Ця тема, як раніше повідомлялося, мала була стати однієї з головних у перемовинах віце-прем’єра Віктора Христенка з українськими колегами під час його робочого візиту до Києва 15 червня.

Раніше глава «Транснафти» Семен Вайншток заявляв, що для російської сторони реверс «Одеса – Броди» уже не актуальний. За його словами, реверс українського нафтогону Росії був потрібен тимчасово на 1,5 року, до запровадження додаткових потужностей з перекачування нафти на Балтійській транспортній системі (БТС), збільшивши їх до 42 мільйонів тонн на рік. «Але цю проблему ми вже вирішили в лютому. І актуальність реверсу Одеса – Броди вже зникла», – сказав Вайншток.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus