УКРАЇНА

05:31

24.05

Влада

Україні не потрібні іноземні інвестори

0

Приватизацію “Криворіжсталі” показала негативне ставлення України до іноземних інвесторів. Таку думку висловили експерти американської аналітичної компанії ПланЕкон. На їх думку, влада свідомо обмежує участь іноземних інвесторів у приватизації великих промислових підприємств, попри декларативні заяви про важливість залучення іноземних інвестицій. Про це повідомляє Радіо «Свобода»

На кінець 2003 року Україна отримала лише 7 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій. Протягом останніх двох років, незважаючи на найвищі в регіоні темпи зростання, Україна залучила лише 2% усіх зовнішніх капіталовкладень. Це приблизно стільки ж, скільки отримала набагато менша Хорватія. Загалом прямі закордонні інвестиції складають тільки 150 доларів на душу населення, що є одним з найнижчих показників у Східній Європі.

Головними інвесторами в українську економіку залишаються американці, яким належить частка у 16% і понад один мільярд доларів інвестицій. До речі, можливість отримати ще півтора мільярди доларів від міжнородного консорціуму “Іспат Вугілля”, за участю британсько-індійської групи LNM та американської компанії US Steel, Україна промарнувала, продавши компанію “Криворіжсталь” місцевим інвесторам за ціною майже вдвічі дешевшою.

На другому місці серед інвесторів є Кипр, з 12% і майже 800 мільйонами доларів. Далі йдуть Велика Британія, Віргінські Острови та Нідерланди. На думку аналітиків британської компанії, що входить до групи часопису “Економіст”, інвестиції з Кіпру насправді є офшорними грошима з України та Росії.

Найчастіше інвесторів цікавлять українська харчопереробна промисловість та внутрішня торгівля, де урядове втручання відносно мале, а прибутки високі. Цікаво, що саме ці галузі успішно опановують російські інвестори, які скуповують молочну промисловість та активно приходять на ринок роздрібної торгівлі. Загальна частка інвестицій у ці галузі сягає 15%.

Аналітики британської компанії Economist Intelligence Unit також вважають, що український уряд попри заяви про важливість і бажаність іноземних інвестицій, насправді дуже мало робить для їхнього заохочення. А головним чинником, що відлякує інвесторів від України, є несприятливий економічний клімат та непрозорий спосіб приватизації, продемонстрований цього тижня на прикладі компанії “Криворіжсталь”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus