УКРАЇНА

11:02

22.05

Влада

Національна телекомпанія стане держпідприємством?

0

Державний комітет з телебачення і радіомовлення ініціює надання Національній телекомпанії України статусу державного підприємства. Це дозволить НТКУ здійснювати господарську діяльність для додаткового фінансування своїх потреб поряд з бюджетним. Ці зміни передбачає проект постанови Кабінету Міністрів, підготовлено Держкомтелерадіо, повідомляють «Українські Новини».

Держкомтелерадіо мотивує свою пропозицію тим, що на сьогодні НТКУ фінансується як бюджетна організація й одночасно проводить господарську діяльність як державне підприємство. Відповідно до законодавства НТКУ як бюджетна організація має утримуватися тільки за рахунок коштів держбюджету. Водночас бюджет не може забезпечити всі потреби телекомпанії.

2004 року передбачене фінансування НТКУ - 45 млн. гривень, у той час як реальна потреба компанії у фінансуванні становитиме 116 млн. гривень на рік.

НТКУ за рахунок власної господарської діяльності (реклама, технічні послуги, оренда) щорічно забезпечує додаткове фінансування своїх потреб у розмірі 25-30 млн. гривень, працюючи практично як держпідприємство.

На думку Держкомтелерадіо, ухвала Кабміном постанови дозволить нормативно врегулювати господарську діяльність НТКУ і створить передумови для технічного і соціального розвитку телекомпанії.

Нагадаємо, що в листопаді 2003 року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з перевірки дотримання НТКУ вимог законодавства з використання бюджетних коштів і ведення фінансово-господарської діяльності. Рада вважає підозрілими низькі рекламні доходи НТКУ 2003 року: у січні-вересні доходи від реклами телекомпанії становили 3,5 млн. гривень, тоді як у січні-вересні 2002 року - близько 15 млн. гривень.

Президент Леонід Кучма в березні 2003 року призначив президентом НТКУ Олександра Савенка, замість Ігоря Сторожука. Тоді ж Кабмін призначив главою наглядової ради НТКУ віце-прем’єра Дмитра Табачника, замість екс-віце-прем’єра Володимира Семиноженка.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus