УКРАЇНА

08:06

23.05

Влада

СДПУ(о) хочуть перевірити щодо наявності фашистського спрямування

0

Регламентний комітет Верховної Ради не бачить причин не реєструвати постанову парламенту «Про наявність фашистської спрямованості СДПУ(о) або її відсутність». Постанову про наявність чи відсутність фашистської спрямованості СДПУ(о) внесли депутати Терьохін, Бондаренко, Косів, Шкіль та Стецьків. Рішення регламентного комітету стало відповіддю голові Верховної Ради Володимиру Литвину, який доручив розглянути відповідність постанови вимогам регламенту Верховної Ради. Про це повідомляє «Українська правда» .

Тим часом це питання спровокувало дискусії між представниками різних політичних сил у парламенті. Зокрема Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, очолюваний членом БЮТ Анатолієм Матвієнком відтримує позицію регламентного комітету і звертає увагу спікера на те, що «чинним регламентом Верховної Ради не передбачений попередній розгляд законодавчих ініціатив на предмет реєстрації». Рішенням комітету Литвину рекомендується погодитись з висновком регламентного комітету і відкликати доручення від 13 травня щодо доцільності реєстрації вищезгаданої постанови.

Водночас комітет із правової політики, який очолює Василь Онопенко з БЮТ, вважає, що розгляд постанови «Про наявність фашистської спрямованості СДПУ(о) або її відсутність» «не має підстав» і «реєстрація проекту постанови є недоцільною».

Також «недоцільним обговорення подібних документів» вважає Георгій Крючков, який у зверненні на адресу спікера попросив «не перетворювати парламент на клоунаду».

Постанова «Про наявність фашистської спрямованості СДПУ(о) або її відсутність» була внесена 12 травня, однак її відмовилися реєструвати в секретаріаті парламенту. Після цього автори постанови звернулися до спікера з вимогою пояснити, чому відповідна постанова, яка укладена відповідно до норм регламенту, не реєструється.

Спікер Литвин доручив відповідним комітетам розглянути це питання і винести своє рішення.

Проект постанови «Про наявність фашистської спрямованості СДПУ(о) або її відсутність» доручає СБУ «зробити ретельний аналіз діяльності СДПУ(о), виявити чи використовує остання фашистські чи неофашистські методи керівництва державою, окремими регіонами чи територіальними громадами, а також, чи використовує партія послуги осіб із кримінальним минулим або майбутнім».

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту постанови, вона вноситься «у зв’язку з наявністю усного запиту члена СДПУ(о) Нестора Шуфрича, спрямованого заступнику голови СБУ» Ігорю Дріжчаному під час парламентських слухань 12 травня щодо подій навколо виборів у Мукачевому. Тоді Шуфрич вимагав від Дріжчаного відповіді, «чи є в СБУ дані про те, що СДПУ(о) є партією фашистської спрямованості».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus