УКРАЇНА

02:22

25.05

Влада

Змодельовано розподіл влади після перемоги Януковича

0

У разі обрання президентом України чинного прем’єр-міністра Віктора Януковича найбільше шансів очолити уряд матимуть Микола Азаров, Андрій Клюєв, Віталій Гайдук та Раїса Богатирьова. Про це йщлося в презентованому сьогодні дослідженні Агентства моделювання ситуацій, повідомляє «УНІАН».

Дослідники зазначають, що в разі перемоги Януковича на президентських виборах урядові посади розподілять вихідці з Донецького регіону, але при цьому вони не обов’язково мусять бути членами Партії регіонів.

На посаду першого віце-прем’єр-міністра претендуватиме Микола Азаров, віце-прем’єра з гуманітарних питань – Іван Курас, Раїса Богатирьова та Дмитро Табачник, віце-прем’єра з ПЕК – Андрій Клюєв, віце-прем’єра з економічних питань – Валерій Коновалюк та Валентин Ландик, який у 1993-94 роках працював віце-прем’єр-міністром України з питань зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій.

Міністром праці та соціальної політики, на думку експертів, може стати Василь Хара, міністром промислової політики – Валентин Ландик, міністром ПЕК – Олег Беспалов, міністром транспорту – Кирило Поліщук, міністром охорони здоров’я – Раїса Богатирьова, яка виконувала ці обов’язки у 1999-2000 роках. Василь Горбаль або Валерій Коновалюк можуть очолити Мінекономіки або Мінфін.

Міністерство юстиції може очолити Віктор Мусіяка, Міністерство оборони – Геннадій Самофалов, Міністерство сім’ї та молоді – голова Союзу молоді регіонів України Віталій Хомутинник. Міністром фізичного виховання та спорту може стати президент Професійної футбольної ліги Равіль Сафіуллін, який також може очолити Федерацію футболу України. Головою Держкомзв’язку матиме можливість стати колишній віце-президент DCC, радник прем’єр-міністра Леонід Нетудихата.

Експерти АМУ прогнозують, що в разі перемоги Януковича на виборах президента в багатьох областях буде призначено нове керівництво. Зокрема, вони прогнозують, що Вінницькою областю керуватиме Ігор Кальніченко (депутат з фракції “Регіони України”, 1998-2000 рр. – голова ДПАУ в Вінницькій області), Миколаївською областю – Микола Круглов (депутат з фракції “Регіони України”, 1997-1999 рр. – голова Миколаївської обладміністрації). В АМУ вважають, що керівником Харківської області може стати Василь Потапов (депутат з фракції “Регіони України”, 1998-2002 рр. – перший заступник голови Харківської обладміністрації), Рівненську область очолить Павло Пулковський (депутат з фракції “Регіони України”, 1995-1998 рр. – голова Рівненської райдержадміністрації, 1998-2002 рр. – депутат Рівненської облради).

Експерти також нагадали, що ще наприкінці 2003 року досить активно обговорювалася перспектива призначення на посаду голови Київської міської адміністрації колишнього мера Донецька, представника уряду Януковича в парламенті Володимира Рибака.

Однак поки що Янукович не є остаточно утвердженим “єдиним кандидатом від влади”, тому, як зазначають організатори дослідження, штаб Януковича досі перебуває лише у стадії формування, а адміністративний апарат, яким керує Адміністрація президента, поки що на повну силу працює лише персонально проти Ющенка, водночас кроків за Януковича не спостерігається.

Також експерти висловили думку, що уряд за президента Януковича буде менш прогнозованим, ніж уряд за президента Ющенка, а спадковість влади за президента Януковича можлива лише за умов, якщо він не буде самостійним гравцем.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus