УКРАЇНА

20:52

27.05

Влада

США дадуть 15 млн. доларів на безпеку АЕС

0

Цього року Україна отримає технічну допомогу на сумму 15 мільйонів доларів для реалізації українсько-американських проектів в рамках Міжнародної програми ядерної безпеки. Про це в рамках дводенного засідання Координаційного комітету програми сказав директор офісу міжнародної програми ядерної безпеки США Ричард Райстер, повідомили «proUA» в прес-службі НАЕК “Енергоатом”.

Райстер також зазначив, що протягом останнього часу сторони досягли суттєвих успіхів, зокрема, продовжено низку важливих домовленостей, які забезпечуватимуть поглиблення взаємовигідних контактів щодо зміцнення безпеки експлуатації ядерних об’єктів.

Як зазначив перший віце-президент – технічний директор НАЕК “Енергоатом” Юрій Коврижкін, більшість напрямків реалізованих проектів стосуються безпечної експлуатації атомних електростанцій, зокрема радіаційної безпеки, підготовки персоналу, фізичного захисту, кваліфікації ядерного палива тощо. Він також відзначив, що блоки ХАЕС-2 та РАЕС-4 матимуть найвищий рівень безпеки, порівняно з усіма нині діючими в Україні. За його словами, в цьому значна заслуга американських фахівців.

Завдяки допомозі США українські атомники мають можливість підвищувати свій фаховий рівень на повномасштабних тренажерах. Протягом 2004 року почнуть діяти всі тренажери, а згодом розпочнеться принципово новий рівень співпраці – створюватимуться так звані аналітичні тренажери. Надсучасні системи фізичного захисту вже впроваджено на Хмельницькій та Запорізькій АЕС.

Загалом, з 1993 року в рамках Міжнародної програми ядерної безпеки були реалізовані 70 спільних українсько-американських проектів. Про це йшлося на засіданні, яке відбулось в НАЕК „Енергоатом”.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus