УКРАЇНА

20:49

22.05

Влада

США депортують колишнього українця за зв’язки з нацистами

0

Федеральний імміграційний суд США вирішив депортувати в Україну 80-річного мешканця Нью-Йорка Якова Палія, який в роки Другої світової війни співпрацював з нацистами. Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Слідство неспростовно довело, що Яків Палій у 1943 році служив у складі військ СС і охороняв концентраційний табір Травники (Польща), в якому в роки війни, як заявив на суді прокурор, нацисти знищили понад 6 тисяч осіб. Палій приховав цей факт своєї біографії при в’їзді до США в 1949 році, а тому згідно з американськими законами його позбавлено громадянства США.

Суддя Роберт Оуенс постановив, що тепер Якова Палія слід депортувати в Україну, оскільки село, з якого його призвали до німецького війська, розташоване нині на території України.

Палій має право на апеляцію протягом 30 днів. Він не вважає себе вбивцею в’язнів Травників, а пояснює, що його було силоміць призвано до німецького війська й наказано охороняти об’єкти, серед яких був і концтабір Травники. Президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський в зв’язку з рішенням федерального імміграційного суду США заявив, що воно є несправедливим, оскільки Яків Палій був лише рядовим солдатом й жодного відношення до каральних операцій не мав.

З 1979 року були позбавлені громадянства 72 колишніх нациста.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus