УКРАЇНА

02:18

25.05

Влада

Повернення «Укртелекому» частки в UMC вигідно державі

0

Генеральна прокуратура України має підстави оскаржувати в судових інстанціях законність продажу національним оператором зв’язку «Укртелеком» минулого року 51% акцій мобільного оператора «Український мобільний зв’язок» (UMC) російській компанії «Мобільні Телесистеми» (МТС), вважають експерти.

Заступник голови парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності Сергій Терьохін в інтерв’ю журналістам сказав, що вважає правильними дії Генпрокуратури в цьому питанні. «Те, що прокуратура зробила, мені здається так само правильним, як і продаж 42,86% акцій національного оператора фіксованого зв’язку ВАТ «Укртелеком». І це так само правильно, як і продаж «Укртелекому» з його мобільною частиною, а не окремо. Без UMC «Укртелеком» коштує мало. Я вважаю, що суд, який подивиться правила і мотивації продажу, ухвалить правильне рішення», - сказав С.Терьохін.

Експерт Інституту інформаційного суспільства Ярослав Павловський висловив думку журналістам, що продаж UMC був стратегічною помилкою держави, яка знизила вартість «Укртелекому». «Право продавати мобільного оператора держава мала, просто цим кроком був істотно здешевлений «Укртелеком», - сказав він.

Керівник аналітичного відділу компанії Dragon Capital Андрій Дмитренко в інтерв’ю журналістам відзначив, що у Генпрокуратури мають бути підстави заперечувати законність приватизації мобільного оператора. «Однак на сьогодні ніхто не зможе сказати, які претензії і які юридичні підстави має Генпрокуратура. Думаю, що Генпрокуратура не доможеться повернення контрольного пакета UMC, хоча цей крок міг би істотно збільшити вартість «Укртелекому», - вважає А.Дмитренко.

Олександр Рябченко, директор Міжнародного інституту приватизації, управління власністю і інвестицій, сказав журналістам, що втручання Генеральної прокуратури в питання продажу UMC пов’язане з бажанням збільшити вартість «Укртелекому» напередодні його приватизації. «Мобільний зв’язок більш перспективний, ніж провідний. А уряд хоче одержати більше грошей від продажу «Укртелекому», - уточнює експерт. Як вважає О.Рябченко, єдино можливий час для приватизації держпакета акцій «Укртелекому» – до 1 вересня. «Після 1 вересня, коли президентська гонка йтиме повним ходом, час для продажу буде втрачено. Однак усі питання щодо конкурсу мають бути вирішені ще до того, як він буде оголошений. Тому до приватизації залишився невеликий часовий проміжок, і я думаю, що Генпрокуратура не вирішить порушене нею питання», - наголосив О.Рябченко.

Нагадаємо, що минулого тижня Генпрокуратура України заявила, що оскаржує у Вищому господарському суді законність продажу «Укртелекомом» належного йому 51% акцій компанії UMC на підставі невідповідності цієї угоди ухваленому у 2000 році закону «Про особливості приватизації ВАТ «Укртелеком».

Україна в поточному році планує продати 42,86% акцій «Укртелекому». Після продажу в державній власності залишиться контрольний пакет (50%+1 акція); 7,14% акцій були продані трудовому колективу за пільговою передплатою.

«Укртелеком» - монополіст на ринку зв’язку України, разом з дочірніми компаніями, за оцінкою оператора, займає близько 60% телекомунікаційного ринку. Компанія володіє 100% акцій ЗАТ «Утел» і 51%-ою часткою в одному з провідних інтернет-провайдерів СП «Інфоком».

«Укртелеком» у 2003 році збільшив дохід на 15% - до 5,054 млрд. грн., зменшивши чистий прибуток на чверть - до 616 млн. грн.

У листопаді 2002 року компанія «МТС» уклала договори про купівлю 57,66%-ої частки в УМЗ за $194,2 млн., зокрема 25% - в «Укртелекому» за $84,2 млн., а також по 16,33% акцій за $55 млн. - у компаній DeutscheTelekom (Німеччина) і KPN (Нідерланди). Угоди були остаточно оформлені на початку березня 2003 року.

Крім того, МТС уклало договір опціону з «Укртелекомом» про придбання 26%-ої частки, що залишилася в нього, в УМЗ за $87,6 млн. МТС реалізувало опціон у червні 2003 року. МТС і TeleDanmarkInternational (Данія) також підписали договір опціону на купівлю 16,33%-ої частки в УМЗ за мінімальною ціною $55 млн. Вона була продана у липні 2003 року за $91,7 млн. Таким чином, МТС зосередило в себе 100%-у частку в УМЗ і в квітні поточного року вирішило перетворити СП у ЗАТ.

УМЗ - лідер на ринку мобільного зв’язку України, обслуговує понад 4,35 млн. абонентів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus