УКРАЇНА

12:58

21.06

Влада

Українські ціни на бензин побили світові рекорди

0

Такого підвищення цін на бензин, як в Україні, не було в жодній державі світу, за винятком Лівану. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін, повідомляє Науково-технічний центр «Психея».

Саприкін не бачить прямої залежності між зростанням цін на російську нафту і зростанням цін на нафтопродукти. За його словами, з початку року ціна російської нафти Urals збільшилася на 22-23%, а ціни на бензин в Україні – на 55%. «Елемент спекуляції був присутній у цьому», – зауважив він. Аналітик вважає, що спекулятивне поводження було характерне як для виробників нафтопродуктів, так і для трейдерів.

При цьому керівники нафтових компаній заявляли про практично нульову рентабельність роботи у 2004 році: «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ) – 1,7% рентабельності, «ТНК-ВР-Україна» (Лисичанський НПЗ) – 0,5-1%, «Лукойл-Україна» (Одеський НПЗ) – 0%, президент НК «Альянс-Україна» Петро Мірошников повідомив, що на Херсонському НПЗ становище ще гірше.

За словами, президента «ТНК-ВР-Україна» Олександра Городецького, травневий стрибок цін на бензин в Україні потрібно розглядати з більш віддаленої перспективи. Так, вартість бензину в Україні протягом року практично не мінялася. Тим часом значно зросла ціна нафти, частка якої в собівартості нафтопродуктів становить до 95%. Виробники щосили стримували ціни на бензин. Однак «ринок помстився», – зазначив Городецький. Ситуацію загострило закриття у травні на плановий ремонт Лисичанського і Херсонського НПЗ. Крім того, стрибок цін на бензин у травні був викликаний ще й психологічним фактором: споживання різко зросло, запаси власників АЗС знизилися і вони почали підвищувати ціни.

Нагадаємо, що у травні ціни на бензин А-95 в Україні зросли з 2,2 грн. до 3,3-3,5 грн. за літр.

На початку червня 2003 р. ціна бензину А-95 в Україні становила приблизно 2 грн., вартість російської нафти – 115 доларів за тонну. На початку червня 2004 р. А-95 коштував 3,3-3,5 грн., нафта – 220-225 доларів за тонну.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus