УКРАЇНА

21:33

25.05

Влада

Південна Осетія відмовилася від переговорів із Грузією

0

Південна Осетія відмовилася від участі в чотирибічних переговорах з врегулювання грузино-осетинського конфлікту в Тбілісі. Переговори за участю Грузії, Росії, Північної і Південної Осетії були призначені на 14-15 червня, повідомляє РБН.

В уряді Південної Осетії пояснили, що проведення переговорів у Тбілісі стало нереальним, оскільки обстановка в зоні грузино-осетинського конфлікту вкрай загострилася. Замість цього Цхінвалі запропонував провести переговори на нейтральній території - у Москві чи Владикавказі.

Водночас в уряді Південної Осетії вважають, що відновляти переговори немає рації, поки Грузія не виконає своїх зобов’язань, серед іншого щодо компенсації збитків Південної Осетії розміром 1 мільярда доларів.

Своєю чергою прем’єр-міністр Грузії Зураб Жванія назвав розмови про борги Грузії перед Цхінвалі «абсурдними». І додав, що Грузія під час грузино-осетинського конфлікту і після нього зазнала великих фінансових втрат. «Грузія не збирається нескінченно жити минулим, оскільки в такого підходу немає майбутнього», - сказав він.

Під час свого недавнього візиту в Москву президент Південної Осетії Едуард Кокойти заявив, що Грузія заборгувала республіці 32 мільярда карбованців.

12 червня президент Грузії Михайло Саакашвілі підтвердив готовність Грузії відшкодувати осетинам збиток за майно, загублене ними під час грузино-осетинського конфлікту. При цьому сума компенсацій не уточнювалася.

У той же день керівництво Південної Осетії оголосило про припинення жодних відносин із Грузією. Цхінвалі погоджувався тільки на участь у роботі змішаної робочої групи і змішаної групи експертів. Для поновлення відносин, крім виплати компенсації в 1 мільярд доларів, Цхінвалі вимагає ухвалення грузинською стороною закону про реституцію. Крім того, парламент Грузії, на думку Цхінвалі, має дати політичну оцінку подіям 1989-1991 років з визнанням геноциду південноосетинського населення.

Крім того, президент Південної Осетії Едуард Кокойти заявив про намір об’єднатися з Північною Осетією і зробити самопроголошену республіку частиною Росії. У звіт грузинські влади заявили, що буду діяти стосовно Цхінваліи за виробленою раніше схемою та, у разі потреби, можуть ввести в Цхінвальский регіон додатковий контингент військовослужбовців - крім того, що був уведений туди 11 червня.

А Росія знову заявила, що виступає за виконання принципів угоди щодо Південної Осетії 1992 року.

«У іншому випадку ми зштовхнемося з черговим витком напруженості в цьому регіоні. Ми сподіваємося, що жодна зі сторін не буде здійснювати однобічних дій», - наголосив представник російського МЗС.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus