УКРАЇНА

21:39

25.05

Влада

Депутати окупували ФДМ

0

Група народних депутатів сьогодні вранці, 14 червня, прибули у Фонд державного майна України (ФДМУ) для того, щоб не допустити подальшого проведення конкурсу з продажу 93,02% пакету акцій ВАТ «Криворіжсталь». Про це повідомила глава Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації Валентина Семенюк.

Депутати вважають, що приватизація заводу порушує українське законодавство. Глава спецкомісії нагадала, що в зв’язку зі скаргами народних депутатів, що надійшли, подальше проведення конкурсу щодо «Криворіжсталі» є не легітимним.

Водночас, як заявив депутат фракції СДПУ(о) Анатолій Писаренко, конкурс із продажу «Криворіжсталі» практично завершений. Незабаром, додав він, усі знатимуть ім’я переможця.

За словами Семенюк, депутати у своїх діях керуються ч. 5 ст. 17 Закону про статус народного депутата, відповідно до якої нардепи можуть звертатися до будь-якої державної особи з вимогою негайного усунення порушень законності та порушень прав громадян.

Семенюк зазначила, що депутатам, які вимагали зустрічі з представниками конкурсної комісії з «Криворіжсталі», у такій зустрічі було відмовлено. «Вони (конкурсна комісія) просто закрилися і зараз вирішують, що їм далі робити», - відзначила вона.

Нагадаємо, на підставі скарг Валентини Семенюк і громадянки І. Назарової, поданих до Голосіївського районного суду (Київ) було припинено дію наказу глави ФДМУ про затвердження додаткових умов конкурсу, про план розміщення акцій і інформаційне повідомлення про продаж меткомбінату ( відповідно до ст. 248-4 ч.3 Цивільно-процесуального кодексу, подача скарги припиняє дію оскарженого нормативного акту).

Також припинено дію наказу Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, яким був зареєстрований випуск акцій ВАТ «Криворіжсталь». Фактично, йдеться про припинення конкурсу в цілому.

Проте представники Фонду держмайна, посилаючись на те, що Печерський районний суд (м. Київ), куди було передано справу на підставі скарги Семенюк і Назарової, виніс визначення, відповідно до якого він відмовився розглядати скарги, продовжили проведення конкурсу. Валентина Семенюк вважає передачу справи з одного суду в інший, а також відмову суду в розгляді скарг протизаконним.

Нагадаємо, що Степан Хмара 11 червня подав позовну заяву в Голосіївський районний суд Києва з метою оскаржити умови конкурсу з продажу «Криворіжсталі». Крім того 11 червня, депутат ВР Павло Ігнатенко (фракція «Наша Україна») і партнер компанії «Адвокатська фірма «Сергій Козьяков і партнери» Ірина Назарова подали позов до Шевченківського суду Києва, у якому вони вимагають призупинити приватизацію гірничо-металургійного комбінату «Криворіжсталь».

За матеріалами «Громадське радіо», «УНІАН»

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus